Anasayfa
24 Şubat 2021 ( 9872 izlenme )
Reklamlar

ÇANAKKALE'Lİ AİLENİN İŞLERİ.


Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Muratlar köyünde yaşayan 3 çocuk sahibi Murat Çakır (36) ile eşi Feride Çakır (33), koyun yetiştiriciliği yaparak geçimlerini sağlıyor. Çiftin ağılda sabahın erken saatlerinde başlayan zorlu mesaisinde süt sağımı bir saat sürüyor. Çakır çifti, her gün sabah-akşam elleriyle 90 koyunu sağıp, tescilli Ezine peynirine lezzeti veren sütünü de litresi 6 TL’den mandıracılara satıyor. Çiftin, koyun sütünden aylık kazancı 15 bin TL’yi buluyor.

Kaz Dağları’nın eteklerinde kalan Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin köylerinde, tarım ve hayvancılık birçok ailenin geçim kaynağı olmaya devam ediyor. Kaz Dağları’nın hemen yanı başındaki Muratlar Köyü’nde 3 çocuk sahibi Feride ve Murat Çakır çifti de koyun yetiştiriciliği yaparak ekmeklerini kazanıyor. 110 koyunları bulunan Çakır çifti, her sabah erken saatlerde köyün dışında bulunan ağıla giderek hem hayvanların bakımını hem de sağımını yapıyor. 110 koyunları bulunan Çakır çifti, her sabah erken saatlerde köyün dışında bulunan ağıla giderek hem hayvanların bakımını hem de sağımını yapıyor.

Feride ve Murat Çakır çifti, koyunlarını sabah ve akşam olmak üzere elleriyle günde iki kez sağıyor. Sabah ilk sağımı tamamlanan koyunlar, zengin bitki çeşitliliğine sahip Kaz Dağları’nın eteklerinde doğal şekilde yemlenmeleri için meralara salınıyor. Ailece yapılan görev paylaşımı gereği, okul olmadığı zamanlar oğulları Mustafa, Ramazan ve Eren Çakır da ağılın günlük temizliğini yapıyor. Akşam yeniden ağıla toplanan koyunlar ikinci kez sağılıyor. Murat ve Feride Çakır çifti sağım için günde iki saat mesai yapıyor.

Günde 16 Saat çalışan Prof. Aşının Bulunacağı Yakın Tarihi açıkladı Bakın bulunmasına kaç gün var.259 izlenme 50 YAŞINDAKİ ADAM 18 YAŞINDAKİ KUZENİNİ KAÇIRDI!3897 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İKİ SENE ÖNCE EŞİM BİR İ-FTİRAYA UĞRADI 5.4 ve 4.4 ŞİDDETİNDE DEPREM Türkücü Zara'nın Yıllardır Sır Gibi Sakladığı Kızı Bakın Kim Çıktı Sağlık Bakanlığından ACİL DURUM UYARISI! Evinizde Varsa Hemen Atın!