All News
06 Şubat 2024 ( 6 izlenme )
Reklamlar

CHP Parti Meclisi Toplandı: Adayların başta Adana, Mersin ve Aydın olmak üzere çeşitli illerde açıklanması bekleniyor.

CHP Parti Meclisi Toplandı: Adayların başta Adana, Mersin ve Aydın olmak üzere çeşitli illerde açıklanması bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), iki kez ertelenen ve yarın toplanması planlanan parti toplantısında (PM) aralarında Mersin, Aydın ve Adana'nın da bulunduğu 200'e yakın il ve ilçenin belediye başkan adaylarını açıklayacak. CHP yönetiminin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'i yeniden aday göstermesi bekleniyor.

CHP, yılbaşı öncesinde Pençe Kilit Harekatı Bölgesi'nde çıkan çatışmada 12 askerin şehit olması ve ardından Yargıtay 3. Dairesi'nin Hatay Milletvekili Türk hakkında verdiği karar nedeniyle Başbakanlık toplantısını ertelemişti. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başbakan'ın onayına sunulacak aday listelerini değerlendirmek üzere ilk olarak yarın Merkez Yürütme Kurulu'nu toplayacak. MYK'nın önerdiği isimler sırasıyla oylanacak. Başbakanlığın iki kez ertelenmesi nedeniyle onaya sunulacak belediye başkanı adaylarının sayısının artabileceği söyleniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar: Kandil'e hava operasyonu düzenlendi, sınıra 140 km uzaklıkta 16 mağara imha edildi Uğur Bilgin, nişanlısı İrem Uslu ile mutlu bir birlikteliği evlilikle taçlandırdı Akaryakıt fiyatları yine yükselişte! 2 lira 14 kuruş indirimin sevinci araç sahiplerinin kursağında kaldı. İYİ Parti'li Yokuş'a ve HDP'den Gergerlioğlu'na kınama cezası verildi.