Anasayfa
24 Mart 2020 ( 6589 izlenme )
Reklamlar

Çin'de bir virüs daha

Çin’de, Wuhan şehrinde birden bire ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına almaya başlayan yeni tip Koronavirüs yani Kovid-19 can kaybı yaşatmaya devam ederken Çin’de yine yeni bir virüs ortaya çıktı.


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Çin’in Yunnan adlı eyaletinden, Shandong adlı eyalete dönmek üzere olan bir şahıs, toplu taşıma aracındayken yaşamını yitirdi. Global Times isimli haber ajansı tüm dünyaya duyurdu. Virüsün ayrıntılarını aktardılar.

Vefat eden kişiye uygulanan bir takım testler neticesinde “Hantavirüs” isimli virüs taşıdığı görüldü. Vefat eden adamla aynı otobüsü paylaşan 32 kişiye de acilen test yapılmaya başlandı.

Fotoğraf açıklaması yok.

Bu virüsün farkı ise kemirgenlerden geçiyor olmadı. “Bunyaviridae” ailesinde bulunan bir RNA virüsü olmakta olan bu virüs, bazı kemirgenler ve farelerden taşınmaktadır. İnsanlara geçme aşaması ise bu kemirgenlerin dışkısı ve tükürüğü ile temas sonucu enfekte olabilmektedir.

İnsan vücudunda ise kuluçka süresi 12-21 gün arasıdır. Virüsün semptomları da Kovid 19 ile benzerlik taşımaktadır. Hantavirüs’ün herhangi bir aşısı ve tedavisi bulunmuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

5 ÇOCUĞU 4 TORUNU OLAN KADIN 4 AYDIR KAYIPTI ! BAKIN NERDEYMİŞ KAMULAŞTIRILIYOR Bulaşık Makinesi Tabletinin Aklınıza Gelmeyecek Değişik Kullanım Alanları 97 yıl sonra ortaya çıkan miras! Şehit olduğunu sandıkları dedelerinden 4 milyon liralık miras kaldı