Anasayfa
09 Ağustos 2022 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Çöplük evde yaşayan Muhammet'ten müjdeli haber: 2 kilo aldı.

Çöplük evde yaşayan Muhammet'ten müjdeli haber

Bursa'da bir çöplükte bir odada bitkin halde yatan 9 yaşındaki Cem Muhammet'in sağlık durumunu anlatan ve ülke gündeminde olan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Özlenen Özkan, “Kan değerleri, böbrekler ve kalp çok iyi. Koşuyor, 2 kilo 100 gram almış.” dedi.

24 Temmuz'da Bursa'da yaklaşık bir yıldır teyzesi tarafından tutulduğu evde kalan Cem Muhammet A., dokuz gündür Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde (AÜ) tedavi görüyordu. 

"NE ZAMAN ÇİKOLATA YİYEBİLİRİM?" DİYE SORU SORDU
Hastaneden ayrıldıktan sonra açıklama yapan Rektör Özkan, "Gördüğüm en iyi Cem Muhammet ile tanıştım. Mental durumu çok iyi. Böbrek ve kalp kan değerleri çok iyidir. Yürüyor, 2 kilo aldı ve 100 gram aldı. Birçok şey geliyor. Kendi halinde çok mutlu. Çikolata istedi. "Onları ne zaman yiyebilirim?" dedi.

"TABURCU OLMASI KONUSUNDA DAHA OLUMLUYUZ"
Öte yandan tahliyesi sorulduğunda Prof. DR. Yıldıray Çete, “Süre vermek mümkün değil. Belli bir kiloya ulaşması gerekiyor. Gittikçe artan bir iyimserlikle serbest bırakılmasını dört gözle bekliyoruz, ancak bunun bugün olacağını söylemek doğru değil'. Şu anda tedavisi iyi gidiyor" dedi.