Anasayfa
25 Kasım 2022 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Deprem yeri resmen yardı! 5.9 büyüklüğündeki depremin vurduğu Düzce'de yer çatlakları belirdi

Deprem yeri resmen yardı! 5.9 büyüklüğündeki depremin vurduğu Düzce'de yer çatlakları belirdi

Düzce'de dün gece meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul dahil birçok şehirde büyük paniğe neden olurken, deprem sonrası oluşan yer çatlakları ilk kez görünür hale geldi. Yayakbaşı Köyü'ndeki göletin etrafındaki zeminde çatlakların genişliğinin yaklaşık 10 santimetreyi bulduğu gözlemlenirken, uzmanlar bölgede incelemelerde bulundu.

Düzce'nin Yayakbaşı Köyü'nde 173 hektarlık mera üzerinde bulunan göletin etrafındaki depremin ardından zemin çöktü. Kırıkların yaklaşık 10 santimetre genişliğe kadar çıktığı gözlemlendi. Bölgeye gelen deprem uzmanları çatlakları inceledi.
KÜLTÜR EVİNİN TAVANINDA YIKILMA YAŞANDI
Merkeze bağlı Köprübaşı Ömerefendi köyünde bulunan Adige Kültür Evi de hasar gördü. Hasar gören bacanın çökmesi kültür merkezindeki bir odanın tavanını da yıktı. Adige Kültür Evleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Özmeç, binanın 7 yıl önce hizmete girdiğini anlattı. Baca çökmesi sonucu tavanın yıkıldığını kaydeden Özmeç, “12 Kasım depremi yine oldu. Büyük bir depremdi. Yıkım ve ağır hasar büyük olmasa da etkisi derindi.” dedi.