Anasayfa
01 Aralık 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suriye'ye ilişkin açıklama: Amacımız iç savaşı bitirmek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Suriye'ye ilişkin açıklama: Amacımız iç savaşı bitirmek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Suriye arasındaki ikili ilişkileri değerlendirdi. Bakan Çavuşoğlu, "Amacımız Suriye'deki iç savaşı sonlandırmak. Muhaliflerle süreci yürütüyoruz. Astana görüşmelerine rejimle birlikte muhalifler de katılıyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, "Mısır'a büyükelçi atanacak mı?" sorusuna Çavuşoğlu, "Önümüzdeki aylarda bakan yardımcıları arasında siyasi istişareler yeniden düzenlenebilir ve büyükelçi atanabilir" yanıtını verdi.

"AMACIMIZ SURİYE'DEKİ İÇ SAVAŞI SONLANDIRMAKTIR"
Şam ile normalleşme sürecinin nasıl yürütülmesi gerektiği sorusuna Bakan Çavuşoğlu, "Hedefimiz anayasa müzakereleri dahil siyasi süreci canlandırmak" yanıtını verdi, "Amacımız Suriye'deki iç savaşı sonlandırmak. Muhaliflerle süreci yürütüyoruz. Astana görüşmelerine rejimle birlikte muhalifler de katılıyor" dedi.

"İSVEÇ VE FİNLANDİYA İLE BÜKREŞ'TE GÖRÜŞECEĞİZ"
Finlandiya ve İsveç'in NATO üyelik sürecini değerlendiren Çavuşoğlu, “Süreç olumlu ilerliyor ancak atılması gereken adımlar var. Yarın Bükreş'te üçlü görüşme yapacağız." şeklinde ifadelere yer verdi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HZ.HATİCE’NİN İKİ KEFENE SARILMASI Esra Erol, canlı yayından çıkarak yalınayak konuğunun yanına koştu Ukrayna'nın 2022 yılında aldığı yardımlar 120 milyar doları buldu. Erman Toroğlu'nun Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu ile anısı gündem oldu