Anasayfa
28 Haziran 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Dünya Şehir'den konut sektörüne 4 milyar TL'lik yatırım

Dünya Şehir'den konut sektörüne 4 milyar TL'lik yatırım 

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat; Kartal, Maltepe projelerinin ardından Beykoz ve Merter'de yeni projelerin inşaatına hazırlanıyor! 

İSTANBUL İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat; Kartal, Maltepe projelerinin ardından Beykoz ve Merter'de yeni projelerin yapımına hazırlanıyor. Şirketin bu dört projeyle konut sektörüne yapacağı yatırım ise 4 milyar TL olacak.

Dünya Şehir, uluslararası alanda çığır açan projelerle Türkiye'de de adından söz ettirecek konut projelerine imza atıyor. Kartal'da 360 dairelik projenin tamamlanmasının ardından önce Maltepe'de ardından Merter ve Beykoz'da hayata geçirilecek projelerin hazırlıklarına başlandı. Toplam 4 milyar TL'lik 4 proje ile konut sektörüne hızlı bir giriş yapan şirket, düzenlediği basın toplantısında projelerini tanıttı. Lansmana katılan Dünya Kent Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yum, Dünya Kenti Yönetim Kurulu Başkan 

Yardımcısı Şevket Bilal Irmak ve Genel Müdür Eser Özgür, “Bildiğiniz gibi her sektör belli sorunlarla karşı karşıya” Zor zamanlarda yatırımlarımıza devam edelim. hız kesmeden. Ancak üretebilirsek ayakta kalabiliriz. Her şeye rağmen satışlar iyi gidiyor. TÜİK Mayıs verilerine göre Türkiye'de konut satışları Mayıs'ta aynı aya göre yüzde 107,5 arttı." Geçen yılın ayı 122.000'e ulaştı 768 oldu. İstanbul 22.000 148 konut satışı ile en yüksek konut satış yüzdesine sahip oldu ve yüzde 18'i sektöre gayrimenkul sektörünün durgun olduğu dönemde girdiklerini belirtti. 

Beklediğimiz bir durumdu. Üretimin talebi karşılayabilmesi için önümüzde bir süreç var. Önümüzdeki 45 yıl sektördeki hareketliliğin devam edeceğine inanıyoruz. Konut bir ihtiyaçtır. Maliyet artışları konut talebini azaltmadı. Bu süreçte yatırımlarımıza yatırım yaptık. Projelerimize devam ettik. Şu anda hayata geçirdiğimiz projelerin toplam yatırım maliyeti yaklaşık 4 milyar liraya ulaşıyor.

" Geleceğe uyumlu estetik mimari anlayışla, ihtiyaçları en aza indirgemek ve teknolojiyi kullanmak amacıyla projeler geliştiriyoruz. Sektöre ve dolayısıyla ekonomiye katkımız. Çağdaş, konforlu, doğaya saygılı, şehirlerin silüetleriyle uyumlu projeleri hayata geçirmek için çıktığımız bu yolda ülkenin en büyük motivasyon kaynaklarından biridir. Tasarım gücümüzün çok büyük olduğunu belirtmek isterim. 

Bizler kaliteli yapılarken World City Kartal projesinde olduğu gibi insanların içinde olmaktan keyif aldığı, yaşayan, nefes alan yapılar inşa etmeye devam edeceğiz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yaz makyajı nasıl yapılmalı? Ekranlarda ilk defa böylesi yaşandı 1960 ların sonrası.. B’akın Neden E-vlenmemiş…Devlet Bahçeli Neden Bekar -En İyi Karpuzu Seçmemenin 5 Yöntemi-