Anasayfa
15 Haziran 2022 ( 2 izlenme )
Reklamlar

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi satılığa çıktı! Hisse başına 60 euro istiyor

      Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi satılığa çıktı! Hisse başına 60 euro istiyor

      Microsoft, Sony, Rockstar Games üzere dev görüntü oyun şirketleri ile yarışan, Fransız görüntü oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft‘un birçok talibi bulunuyor. Pay adedi 49 dolardan talep görürken şirketin satılması için gereken en az pay adedi açıklandı.

      PAY BAŞINA ASGARÎ 60 EURO İSTENİYOR

 

      Geçtiğimiz aylarda birçok görüntü oyun şirketi büyük şirketler tarafından alınırken, Fransız görüntü oyun geliştiricisi Ubisoft da satılığa açık olduğunu bildirdi. Şirket, pay adedi başına asgarî 60 euro bandında ödeme bekliyor.

      UBISOFT PAYLARI ARTIŞA GEÇTİ

 

      Temmuz 2018 tarihinde pay adedi 102,95 euroya kadar çıkan Ubisoft, bir yıldan kısa süre sonra büyük bir düşüş yaşayarak yüzde 50 kıymet kaybetti. Düşüş sonrası iki senede yüzde 50’lik artışa geçti lakin payları tekrardan 49 euroya kadar geriledi. Satın alma haberleri sonrasında ise paylar yavaş yavaş artışa geçti.

        KIYMETLİ YAPILARA İMZA ATTI

 

     Oyun kesiminin dev isimleri arasında bulunan Ubisoft, Assassin’s Creed, Far Cry, Rainbow Six Siege, Watch Dogs, The Crew olmak birçok değerli yapıya imzasını attı. Ubisoft’un Electronic Arts ile kısmi iştirakinin bulunmasının yanı sıra,  çalışmalarını bağımsız olarak sürdürmeye devam etmektedir.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barış Manço'nun Şarkısının Kahramanı Sarı Çizmeli Mehmet Ağa'nın Hikayesi BEN OKURKEN ÇOK AĞLADIMDA SİZİ BİLMEM? Yellen Terra'nın düşüşü hakkında konuştu Enflasyonun hızı önümüzdeki aylarda azalacaktır açıklaması