Anasayfa
07 Haziran 2022 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın Suriye'ye yeni harekat sinyali sonrası terör örgütünden skandal talimat: Türkiye'ye saldırın

Türkiye, sınır güvenliğini sağlamak için Suriye'ye yeni bir askeri harekatın sinyalini verirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın peş peşe yaptığı harekat açıklamaları Suriye içinde de hareketliliğe yol açtı.  ABD destekli terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD/YPG'li bir teröristin İngiliz basınına yaptığı skandal açıklamasında, Suriye ordusunun Suriye topraklarını korumak için yapacağı en önemli şeyin hava savunma sistemi olduğu ortaya çıktı. Türklere karşı uçak kullanıyor.

 2011 yılından bu yana kaos, güvensizlik ve şiddetin hüküm sürdüğü Suriye'de tansiyon ve tansiyon yüksekliğini koruyor.  Türkiye, bölgede askeri operasyonlar düzenleyerek daha önce üç kez sınır güvenliğini sağlamaya çalışıyor ve bölgede yeni bir operasyona hazırlanıyor.

RUSYA VE ABD, TÜRKİYE'NİN HAREKATINA KARŞI
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda Suriye'de yeni bir askeri harekat yapıldığını ima eden açıklamalar yaparken, bölgede yer alan Rusya ve ABD'den konuyla ilgili açıklamalar geldi.  Taraflar Türkiye'nin olası bir konuşlandırmasına karşı çıkarken, terör örgütü dün ABD'yi gerekçe göstererek skandal bir açıklama yaptı.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN SKANDAL TAVSİYELER
 Omurgasını PKK'nın Suriye kolu olan PYD/Ypg olan Suriye Demokratik Güçleri'nden bir yetkili, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulundu ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a Türk askerlerine karşı nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda "tavsiye" verdi.  Yetkili, Şam hükümetinin Türk savaş uçaklarına karşı hava savunma sistemleri kullanmasını önerdi.

"SURİYELİ ASKERLERLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAYA HAZIRIZ"
 Terörist lider Mazlum Abdi, "Silahlı kuvvetlerimiz Türkiye'ye karşı savaşmak için Suriye askerleriyle birlikte çalışmaya hazır.  Ancak şu anda ek asker göndermeye gerek yok." Teröristlerin lideri, "Suriye ordusunun Suriye topraklarını korumak için yapacağı en önemli şey hava savunma sistemini Türk uçaklarına karşı kullanmaktır" dedi.

"RUSYATÜRKİYE GÖRÜŞMESİ SONRASI GERİLİMİN DÜŞMESİNİ BEKLİYORUM"
 Terörist lider, Suriye hükümetiyle askeri işbirliğine açık olduğunu belirterek, "Önceliğimiz Suriye topraklarını korumak ve hiç kimse bu durumdan yararlanmaya çalışmamalı" dedi. Rusya ve Türkiye dışişleri bakanları arasındaki toplantıda gerilimin azalmasını bekliyor, ancak herhangi bir müzakere Türkiye'nin kuzey Suriye'ye insansız hava aracı saldırılarını durdurmasını içermeli.  Bu bizim en önemli talebimiz olacak."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye dahil 105 ülke dijital para üzerinde çalışma sürdürüyor UAEA İran'dan aldığı yanıtın tatmin edici olmadığını düşünüyor Aşk orucunu 64 yaşında bozan Yeşilçam'ın Afroditi evleniyor! KYK yurdunun odasını görenler gözlerine inanamadı: Ciddi misiniz?