Anasayfa
29 Mayıs 2020 ( 18551 izlenme )
Reklamlar

Ev sahibi olmak isteyenlere devletten tam 28 bin tl geri ödemesiz destek ! Başvuran herkese.. Tek şartı var.

Devletten ev alacaklara büyük müjde! Devlet her vatandaşı ev sahibi yapmak için büyük çaba harcıyor. Bu kapsamda proje üstüne proje üretiliyor. TOKİ eliyle dar gelirlilere kira öder gibi ev alma imkanı sağlanırken, konut hesabı ile de birikimlere yüzde 25 civarında destek sunuluyor. Ev almak isteyen vatandaşlar için ise 30 bin TL devlet desteği var..


Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ev, çim ve açık hava


TOKİ projelerinin bulunduğu yerlerde oturmak istemeyen veya şartları yerine getiremeyen vatandaşlar için başka cazip fırsatlar da yok değil. Bunların başında devletin hibe desteği sunduğu konut hesabı uygulaması var. Konut hesabına 30 bin TL’yi aşan ibe desteği veriliyor. NASIL KONUT HESABI AÇILIR? Günümüzde kamu bankalarının yanı sıra çok sayıda özel bankanın da konut hesabı hizmeti bulunmakta olup kimlik belgeniz ile size en yakın banka şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Bu noktada hesabınıza tek seferlik para yatırma hakkınızı kullanarak bir kerelik toplu para yatırmanıza sınırlar dahilinde izin verilir. Ardından aylık belirlediğiniz tutarlarda düzenli ödeme yaparak birikim yapabilirsiniz. Belirlenen süre sonunda yapmış olduğunuz birikim tutarına göre devletten yukarıda yazılı olan rakamlar dahilinde konut hesabı katkısı alabilirsiniz. 

KONUT HESABI NEDİR? Konut hesabı, vatandaşların uzun vadeli birikim yapmalarını sağlayan ve gerekli şartların sağlanmasıyla birlikte Devlet katkısının da birikime eklendiği bir tasarrufa teşvik çalışmasıdır. Konut hesabı, yurt içinde ilk ve tek konut satın almalarını desteklemek amacıyla hayata geçirildi. KONUT HESABI NASIL AÇILIR? Konut hesabı açmak için nüfus cüzdanınız ile birlikte Türkiye’de kurulu mevduat veya katılım bankalarında TL cinsinden mevduat hesabı veya katılım fonu hesabı açtırmanız gerekiyor. Konut hesabı açtırabilmek için üzerinize kayıtlı kat mülkiyeti, kat irtifaklı veya müstakil tapulu konut nitelikli taşınmaz mal bulunmaması gerekiyor. Konut hesabı ortak hesap olarak açılamıyor. 18 yaşından küçükler için veli ya da vasi tarafından konut hesabı açılabilir. DEVLET KATKISI NEDİR? Ödemelerini 3 yıl boyunca düzenli olarak para yatırma ve çekme limitine uygun şekilde tamamlayan vatandaşlar, konut edinimi tarihinden itibaren altı ay içerisinde banka şubesine giderek konut tapusu ile başvurabiliyor. Banka ilk on iş günü içinde isteği Bakanlığa iletiyor ve Bakanlığın uygun bulması durumunda Devlet Katkısı tutarı hesaba aktarılıyor. E-DEVLET ÜZERİNDEN TOKİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? TOKİ başvuruları artık Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası yanı sıra e-devlet üzerinden de yapılmaktadır. PTT’den alacağınız e-Devlet şifresi ile 2020 TOKİ başvurularının nasıl yapılacağını resimli bir şekilde sizlere anlattık. Adımları izleyerek sizler de bankalarda sıra beklemeden hemen TOKİ başvuru işleminizi emekli, engelli yada şehit yakını veya gazi dahi olsanız gerçekleştirebilirsiniz. HALKBANK DEVLET DESTEKLİ EV KREDİSİ ŞARTLARI İkinci el ile özellik ile sıfır ev alacaklara HALKBANK üzerinden çok düşük faizli konut kredisi vermektedir. Özellik ile devlet memurları ile maaşını Türkiye Halk Bankasından alanlar için ekstra düşük faiz oranları ile uygulanan 2020 yılının konut kredilerinin faiz oranları ise şu şekildedir. Ocak ayı için sıfır konut alacaklar için faiz oranı aylık %0.79 ikinci el konut kredisi alacaklar için ise faiz oranı aylık %0.99 oranındadır. %0.79 Sıfır konut kredisi alacaklar için 120 ay vadeli olarak 100.000 lira kullanılması durumunda aylık taksit ödemesi 1.292,88 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarı ise 155.145,71 TL olur. Yine sıfır konut alacaklar için 125.000 liranın 10 sene olarak geri ödeme miktarı 1.616,10 TL 150.000 TL çekeceklerin ise aylık ödemesi sadece 1.939,32 TL olacaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu 6 Belirtiye Dikkat HER EVDE VAR EVİNE ALDIĞI EVSİZ B!AKIN NE YAPTI Yün Yorganları Bıraktık Hasta Olmaya Başladık Bakın Ne Faydaları Var