Magazin
25 Şubat 2023 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Fatih Altaylı ve Berfu Yenenler Gözyaşlarına Boğuldu

Bloomberg HT'nin sevilen programı Fatih Altaylı ile Bire Bir dün akşam seyirciyle buluştu. Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından bölgeye seyahat eden ünlü isimlerin programı duygusal anlar yaşandı. Berfu Yenenler ve Fatih Altaylı gözyaşlarını tutamadı.

Çarşamba akşamlarının sevilen programı "Fatih Altaylı ile Bire Bir" deprem özel bölümüyle ekrana geldi. Altaylı'nın bu haftaki konukları; Çevredeki 10 beldeyi de etkileyen Kahramanmaraş depreminin ardından Oğuzhan Uğur, Sefo, Eser Yenenler ve Berfu Yenenler ile Şef Hazer Amani bölgeye gitti.

"Deprem Olduğunu Twitter'dan Duydum"

Oğuzhan Uğur, “Twitter'da gezinirken deprem olduğunu gördüm, o sırada uyanıktım. Çok fazla takipçim olduğu için sosyal medyada duyurmamı isteyenler oldu. Birçok ilde 7 büyüklüğünde deprem olduğunu hissettim. 15 dakika sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nı aradılar. 

"Bilgi istiyorsanız dezenformasyona dikkat edelim" dediler. Güzel bir konuşmaydı. Yetkili kişilerin iletişim numaraları verildi. Babala TV olarak bize gelen yardım mesajlarını sizlerle paylaşmaya başladık. 

Devlet yetkililerine de durumu bildirdik. Öğlene doğru harika bir koordinasyonumuz olduğunu gördük. Haluk (Levent) “Ağabeyimle hemen deprem bölgesine gittik. Telefonum Hatay'da bir türlü çekmedi. 

Bakanlarımızla, yetkililerimizle görüştük. Ne yazık ki inanılmaz üst üste binen olumsuzluklar oldu ama şu ana kadar çadırları koordine ediyoruz. Yetkililerle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Uğur, “Koordinasyon sorunu vardı. Oraya kim gittiyse öyle dedi. Bunu söylemek kimseyi utandırmak amaçlı değildir. Bir sorun varsa, belirtin. Enkaz altından 6 kişiyi elleriyle çıkaran aralarında gönüllülerin de bulunduğu çok sayıda kişi oldu."
Uğur, “Beni üzen şu oldu. Çok üst düzey yetkililer olmasa da bazı yetkililer ikinci gün çıkıp 'Her şeyi başardık' dediler. 

Artık onunla empati kurmalıyız. Enkaz altındayım, elimde telefon var. "Birisi beni kurtaracak mı?" Beklerken böyle bir açıklama göreceksiniz. O kişi 'Herkese ulaşıldı, beni unuttular mı?' diyebilir” dedi.

Eser Yenenler de, "Sosyal hesaplarımıza "Lütfen yardım edin, ailelerimiz enkaz altında" diye mesajlar aldık. Her şey doğru deyince Babala TV yardıma koştu Volkan Demirel ve Gökhan'ın görüntüleri. Zannederken çok farklı gerçeklerle karşı karşıya kaldık. 

Birbirimize destek olmak için sosyal medyayı kullandık. Biz çalıştık. Daha sonra Berfu ile bizzat yeri görmek istedik. Berfu bir TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) gönüllüsüdür." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kızıl Goncalar'ın hedef alınmasına tepki gösteren CHP, Bakan Göktaş'a 8 soru yöneltti Ezgi Mola'yı takip ederek rahatsız eden sanığa hapis cezası Tutuklu Engin Polat dahil erkek şüpheliler, başka cezaevlerine sevk edildi Estetiğin dozunu kaçıran Çağla Şıkel'in son hali alay konusu oldu