Anasayfa
11 Mayıs 2022 ( 26 izlenme )
Reklamlar

Filiz Erkal eşi İbrahim Erkal'ı unutmadı

İbrahim Erkal, 12 Nisan 2017'de evinin otoparkında düşerek Beyin Kanaması geçirmiş, aşağı yukarı bir ay komada kalan sanatçı 11 Mayıs 2017’de hayatını yitirmişti.

Filiz Erkal, ölümünün beşinci senesinde kaybettiği eşini andı.

İbrahim Erkal'ın fotoğrafını sosyal medya hesabında paylaşan Filiz Erkal altına "Sensiz geride bıraktığımız anlamsız beş sene...Sadece özlem... Mekanın cennet olsun, nurlarda uyu canım sevgilim" notunu düştü.

'GİTME DEDİM'

Filiz Erkal, katıldığı televizyon programında evliliğinin bilinmeyen yönlerini ve İbrahim Erkal'ın beyin kanaması geçirdiği o günü anlatmıştı:

*21 yaşında evlendim ben. Eşimi kaybettiğimde de 14 senelik evliydik. O acıyla yaşamaya alışıyorsun. Özlemimiz çok büyük. Ama kuvvetli durmak zorundayım. Acımı yaşasam da dışarıya pek yansıtmıyorum. 3 evladım var. Onlar amacıyla dik durmam gerek. Eğer kendimi bırakırsam eşimin bana kızacağını düşünüyorum.

'KIZIM 12 GÜNLÜKTÜ'

*Bana hep sanki bir yere gitmiş de gelecekmiş gibi geliyor. Hâlâ o duygu içerisindeyim. Biraz da bebeğimin olması beni oyaladı. Allah sanki kızım Elif Su’yu bana bir avuntu, bir gayret gibi gönderdi. Eşim komayla mücadele ettiğinde bebeğim 12 günlüktü, vefat ettiğinde de 43 günlüktü.
* O gece evdeydim. Sabah bebeğin denetimi amacıyla hastaneye gittik. Eşimin yüksek tansiyon problemi vardı. Misafirlerimiz vardı. 21.00 gibi evden çıktı. Normalde eşime asla ‘Gitme, arkadaşlar gelecek’ demezdim ama nedense o gün ‘Gitme’ dedim. Yok dedi, gider gelirim. Zaten 00.00’da siteye girmiş ama bana haber 02.30’da geldi. O da komşum çocuğunu hastaneye götürmese sabaha kadar hiç bulunamayacaktı. Vale getirmiş, sonra çıkmış. Beni emniyet aradı. Öyle öğrendim.

'VASİYETİ İSTANBUL'DU'

* Eşim 2–3 ay evvel ‘Vefat edersem beni buraya gömün. Benim çoluk çocuğum burada…’ demişti. KaracaAhmet Mezarlığı’nı çok seviyordu. Bir sene evvel gezmiştik mezarlığı… İnsanlar niye Erzurum yerine burası diyor ama onun vasiyeti böyleydi.

'ÇOK MALI MÜLKÜ YOKTU'

* İbrahim çok malı mülkü olan zengin  bir adam değildi. İnsan biriktirdi. Evlerimiz var ama ben kirada oturuyorum. Dostlarımızın çok büyük desteği oluyor. Çocuklarımın okuluna hiç ödeme yapmıyorum. Çok şükür ihtiyacım yok ama eş arkadaş bize çok sahip çıkıyor. Erzurumlular bilhassa bizim her şeyimizle ilgileniyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Namaz Kılan Ünlüler Hande Ataizi genç kızlara taş çıkarttı Gündeme '18 kilo altınım var' diyerek düştüğü Kobra Murat gerçek servetini sıraladı Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?