Anasayfa
01 Nisan 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Gazze'de havadan yardım faciası! 12 kişi boğuldu, 6 kişi ezildi

Gazze'ye farklı ülkeler tarafından havadan yapılan insani yardım operasyonları feci sonuçlar doğurdu. Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, havadan bırakılan yardımların bazılarının denize düştüğü, bu nedenle yardımlara ulaşmak isteyen 12 Filistinlinin boğularak hayatını kaybettiği belirtildi.

Ayrıca, yardımların düştüğü farklı noktalarda izdiham yaşandığı ve 6 Filistinlinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Havadan yardım operasyonlarına devam eden ülkelerin daha önce uyarıldığı ve artık bu tür operasyonlara son verilmesi çağrısında bulunuldu.

Gazze Şeridi'nde devam eden İsrail saldırılarına ilişkin ise Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte İsrail'in gerçekleştirdiği 8 saldırıda 81 kişinin hayatını kaybettiği ve 93 kişinin yaralandığı bildirildi. Gazze Şeridi'nde 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 32 bin 414'e, yaralı sayısının ise 74 bin 787'ye ulaştığı belirtildi.

Bu saldırılardan etkilenenler arasında çoğunluğunu oluşturan Filistinlilerin sığınabilecek yer bulma endişesi içinde olduğu, İsrail saldırıları nedeniyle güvenli bölge olarak gördükleri Refah kentine sığındığı ve nüfusunun hızla arttığı ifade edildi.

Bununla birlikte, 9 Mart'ta ABD'ye ait yardım taşıyan uçakların havadan indirdiği insani yardım kutularının paraşütlerinin açılmaması sonucu yaşanan faciada 5 kişinin hayatını kaybettiği hatırlatıldı. ABD'li yetkililerin uçakların ABD'ye ait olmadığını belirttiği ifade edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Simge, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı 4,5 metrelik özel tasarım elbisesiyle kutladı Kapıdan içeri kim girse bıçaklayan marketçi, mahalleyi canından bezdirdi AKP 'gri alanda' seçmen için sahaya iniyor! İlçe ve köyler arasında siyasi gezintiye çıkılacak! Cinsel İstismarla Suçlanan Öğretmen Hakkında Karar Çıktı