Anasayfa
27 Kasım 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

HDP'den 6'lı masaya mesaj! "Asla ama asla oy vermeyiz"

HDP'den 6'lı masaya mesaj! "Asla ama asla oy vermeyiz" 

6'lı masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı henüz belli değil. Gözler açıklanacak isim üzerindeyken HDP'den seçimin kaderini belirleyecek dikkat çekici istifa geldi. HDP Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, cumhurbaşkanı adaylığı için adı anılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a asla oy vermeyeceklerini söyledi.

Haziran 2023'te yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde perde arkasında yoğun günler var. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı adayı olduğunu açıklarken, Millet İttifakı adayı belirsizliğini koruyor.

MUHALEFET KANADINDA ADAY BELİRSİZLİĞİ
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm muhalefet liderleri, aday gösterecekleri ismi seçim tarihi belli olduktan sonra açıklayacaklarını söylüyor. Muhalefet kanadının adaylığı için ise Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın isimleri öne çıkıyor. Adaylık anketlerinde bu isimlerin oy oranları başabaş görünüyor.

"HİÇBİR ZAMAN YAVAŞA OY VERMEYİZ"
Adaylık için farklı isimlerin gündeme geldiği şu süreçte seçimin kaderini tayin edeceği söylenen HDP'nin tavrının ne olacağı da merak edilen bir başka husus... Konuyla ilgili bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, BirGün'e konuştu. Bakırhan, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili henüz Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde bir tartışmaya girmedik. Ama neden sol, sosyalist, demokrat çevreler iki kötü arasında seçim yapmak zorunda kalsın? Kendi adayımızı çıkarırız. Ankara Belediye Başkanı'nın ismi tartışılıyor. Peşinen söylüyorum, böyle bir tartışmamız yok henüz ama Mansur Yavaş veya ona benzeyen bir adaya asla ve kat'a oy vermeyiz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erkek arkadaşının evinde ölü bulunan Aynur böyle can vermiş! Vahşi cinayeti itiraf etti Artık Evde Saç Kesmek Çok Kolay ! Azerbaycanlı nişanlısı, Türk fenomen Furkan Ağluç'u asansörde aldattı ABD'den Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama: İki lider iş birliğini güçlendirme çabalarını görüştü