Anasayfa
23 Haziran 2020 ( 82298 izlenme )
Reklamlar

Herkesin Beklediği O Açıklama.

Türkiye kurban bayramına koronavirüs gölgesinde giriyor. Bu süreçte önlemler de arttırılacak. Kurban satımı ve kesimi için gelenler ellerini dezenfekte edecek, maskesi olmayanlara da maske dağıtılacak. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bu sene kurban kesiminde ne kadar hassas davranılacağına dair açıklamalarda bulundu, tokalaşma olmayacağının ve sosyal mesafeli bir şekilde gerçekleşeceğinin altını çizdi. Şimdiden düzenli olarak dezenfekte edilen kurban alanı, kurban kesim zamanı gelince de tedbirler son derece arttırılacak. Kurban Bayramı dolayısıyla gazetecilere açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Kurban Bayramında sorulan soru var yeterince hayvan var mı? Vatandaşlarımız hiç korkmasın dini vecibelerini yerine getirmeleri konusunda hiçbir eksik yok. Her yıl olduğu gibi hazır olan hayvan sayımız aşağı yukarı yüzde 50 fazlası yani 1.2 milyon büyükbaş, 3.5 milyon da küçükbaş hayvan kesim için hazır bekliyor” diye konuştu.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
 “PANDEMİDEN DOLAYI TOKALAŞMALAR OLMAYACAK” 


Korona virüs dolayısıyla Kurban Bayramında üst düzey tedbirler alındığını belirten Pakdemirli, “Geçen yıl da aşağı yukarı 800 bin büyük baş kesildi. 2.7 milyon da küçükbaş kesildi. Her yıl özel sektör yüzde 50 daha fazlasını sektör hazır ediyor. Bu konuda dini vecibelerini vatandaşlarımız yerine getirmeleri konusunda herhangi bir endişeleri olmasın. Tabi ki gelenek gereği burada tokalaşma olmayacak. İçinde bulunduğumuz pandemiden dolayı bu tokalaşmalar olmayacak mümkün mertebe sosyal mesafelerle bu işler halledilecek. Maskesiz asla hayvan pazarlarına girilmeyecek. El dezenfeksiyonu ve ateş ölçümleri yapılacak. Satış yerinin yerleri sınırlandırılacak. Uygun giriş ve çıkış yerleri yani hayvan satış yerleri oluşturulacak. Kulak küpesi sağlık raporu kurban pasaportu ve nakil belgesi olmayan hayvanlar asla hayvan satış yerlerine alınmayacak çadırlar arası mesafe en az 2 metre olacak. Hayvan belgeleri HAYSAK uygulamasında sorgulandıktan sonra hayvan alım satım işleri gerçekleştirilecek. Bu sene her yıl olduğu gibi hijyen tedbirlerini üst düzeyde alıyoruz. Covid-19’a özel bazı tedbirleri de aldık” şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİLYONLARI İLGİLENDİRİYOR Bakan Albayrak'tan ücretsiz izin açıklaması: Ödemeler bu hafta başlıyor! Küpe mi Mandal Mı? Burun Tıkanıklığına En Doğal Çözüm Nedir? Ne İyi Gelir?