Anasayfa
25 Nisan 2024 ( 47 izlenme )
Reklamlar

Hollandalı araştırmacılar tek yumurta ikizlerinin nasıl oluştuğunu keşfetti: Organ nakli ve tüp bebek için umut olabilir.

Hollandalı araştırmacılar tek yumurta ikizlerinin nasıl oluştuğunu keşfetti: Organ nakli ve tüp bebek için umut olabilir.

Hollandalı bilim insanları, bugüne kadar gizemini koruyan bir konu olan tek yumurta ikizlerinin nasıl oluştuğunu keşfetti.

'İnsan gelişiminin kara kutusu' olarak adlandırılan keşif, organ nakli bekleyen hastalar için uygun dokuların geliştirilmesini sağlayacak ve tüp bebek sonrası tek yumurta ikizlerinin sayısını azaltacak.

Hollanda'daki Maastricht Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanları tarafından yürütülen araştırma, uluslararası kabul görmüş bir bilimsel dergi olan Advanced Materials'da yayımlandı.

"Biyomühendislik İnsan Embriyo Modellerinde Monokoryonik İkizlik" başlıklı çalışma, daha önce bilinmeyen tek yumurta ikizlerinin nasıl oluştuğunu ilk kez ortaya koyuyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Kirişci'den korkutan uyarı! İstanbul'un 3,5 aylık suyu kaldı. Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmesi bekleniyor Bebek Her Gece Odadan Kayboluyordu, Annesi Odasına Kamera Yerleştirdi İzleyince Gözlerine İNANAMADI Başında baret ile kürsüye çıkan Akşener, kurmaylarını yaslı ailelere yönlendirme talimatı verdi.