Anasayfa
08 Şubat 2022 ( 45908 izlenme )
Reklamlar

Hz. Adem ve Hz. Havva ile ilgili şarkı

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Hazreti Adem ile Hazreti Havva'yı hedef alan Sezen Aksu'ya sert tepki
Cübbeli Ahmet Hoca olarak "Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medyandan Sezen Aksu'nun yeni şarkısında "pek çok dinde sistem ilk insanlar olarak kabul edilen İslam dininin ilk peygamberi Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylenen sözlerdi.

Sezen Aksu'nun Hazreti Adem ve Hazreti Havva'dan 'cahil' diye bahsetmesine tepki Ahmet Mahmut Ünlü, Sezen Aksu'nun gözde sanatçı olarak dikkate önemsenmeyi seven eleştiridi.

2022 yılı Ocak ayındaki yaşamıak adlı filmi canlandırdığı bir videoyu hazırlayıp, ilk Peygamber Hz. Adem (as) ile Hz. Havva'ya yönelik anlatmak için sözler sosyal eleştiri yağmuruna tutuldu.

Şarkı sözlerinde yer yer yere düştü: “Babamla o ölmemiş Havva ile gitmekte olana”

Cübbeli Ahmet Hoca Sezen Aksu'nun şarkı için şunu söyledi:

Beşerin ilk ve ilk peygamber Âdem Aleyhisselâm ve eşi Havvâ Vâlidemize câhil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allâhu Teâlâ'nın: “Allah Âdem'e anlamları (dilleri ve ilimleri) öğretti” buyruğunu bilmeyecek şekilde echeller bugün en meşhûr ve gözde sınavı olarak kabûl Artık Allâhu Teâlâ'nın toplumdan râzı alacakları için bu kıstâs yeterlidir.
İşte Cübbeli Ahmet Hoca'nın o tweeti…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gece Terlemesi Sorununa Dikkat! Toprağı eşelerkenn…inanılmaz olay Hz Haticenin iki kefene sarılma nedeni.Cennetten hediye edilen ikinci kefen hadisesi. Ezan düşmanlarına ithafen ..!