Anasayfa
14 Eylül 2021 ( 2234 izlenme )
Reklamlar

İKİ DOZ SİNOVAC AŞI OLANLARA HAYATİ AÇIKLAMA

Çin’den dikkat çeken aşı kararı: İki doz Sinovac olanlar…
Çinli firmaların geliştirdiği Sinovac ve Sinopharm aşılarıyla ilgili Çin hükûmetinden dikkat çeken bir hamle geldi.

Pekin yönetimi, Sinovac veya Sinopharm aşılarından iki doz vurulmuş kişilere, BioNTecH ile güçlendirilmiş bir ek doz yapılmasını planlıyor.

Amerika’nın Sesi’nin aktardığı habere göre; Çin’de Fosun Pharma ile BioNTecH tarafından ortaklaşa geliştirilen güçlendirici aşının uzmanlardan oluşan bir panel tarafından değerlendirme süreci tamamlandı. Aşının şu anda idari inceleme aşamasında olduğu aktarıldı.

Son araştırmalarda BioNTecH aşısının Alfa varyantına karşı yüzde 93,7, Delta varyantına karşı ise yüzde 88 oranında etkili olduğu ortaya konuldu.

WHO’nun çağrılarına karşın, bazı ülkeler bazı gruplara pekiştirme dozu önermeye başladı.

ABD, yaşa ya da sağlık durumuna bakılmaksızın, 2. doz Pfizer ya da Moderna aşısından 8 ay sonrasında ek doz aşıyı öneriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 2. dozların 6 ay sonrasında 3. doz aşı yapılabiliyor, yüksek risk gruplarındakilerde ise 2. dozun 3 ay sonrasında öneriliyor.

İsrail’de 2. dozlarını en az 5 ay önce olmuş 40 yaşın üzerindeki herkese üçüncü dozlar veriliyor.

Şili, Uruguay ve Kamboçya’da; Çin’de üretilen Sinovac ya da Sinopharm aşıları olanlara, yaşlılar ve risk altındaki gruplar öncelikli olmak üzere ek dozlar veriliyor.

Benzer şekilde, Tayland ve Endonezya’da iki doz aşı olanların oranının yüzde 8 ve yüzde 12 olmasına karşın, Sinovac aşısı olan sağlık çalışanlarına 3. doz başka bir aşı öneriliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yağlanmış ve içi Zehir Dolmuş KARACİĞERİ Anında Arınıyor.. Karaciğeri gençleştiriyor.. Uzaktan Eğitime Geçilecek Mi VE MÜGE ANLI İS-YAN ETTİ, GERÇEKLERİ AÇIKLADI Kurbanın peşinden gitti 2 gün sonra acı haber geldi