Anasayfa
22 Mayıs 2022 ( 22 izlenme )
Reklamlar

İspark Ücretlerine 5 Ay Aradan Sonra İkinci Kez Yüzde 25 Oranında Zam Yapıldı

İspark Ücretlerine 5 Ay Aradan Sonra İkinci Kez Yüzde 25 Oranında Zam Yapıldı

İspark tarafından işletimi yapılan otopark ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi yapılan oylama sonucunda otopark ücretlerine yüzde 25 zam yapılmasına karar verildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi bu ay ki ikinci oturumu İstanbul Saraçhane de belediye binasında yapılan toplantı sonrasında otoparka zam yapılması gerektiği kararına varıldı.

YÜZDE 25 ZAM TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimince İSPARK çalışanlarına yapılacak olan yüzde 54,40 oran olarak zammın karşılığı olarak park ücretlerine zam yapılarak karşılanması gerektiğini düşündüler. Ve bu zam için görüşme yapıldı oylama yapıldı. Oylamada yapılan sonuca göre otopark ücret fiyatına yüzde 25 oranında zam yapılmasına oy birliği olarak kabul görüldü. İspark 5 ay önce yapılan zam sonrasında şimdi ikinci kez zam geldi. Gelen yüzde 25’lik zam sonrası milyonları ilgilendiren bu haber sonrası merak edilen bir diğer konu ise abonmanlık ve otopark ücretlerinin ne kadar olacağı yönünde oldu.

Komisyon görüşmesinden sonra İSPARK yönetiminin 3 yıldır zam haberi bekleyen personellere maaşlarına yönelik zam bekleyen çalışanlarına, “ Her geçen gün artan hayat pahalılığına karşı siz kıymetli çalışanlarımızı korumak için çalışıyoruz. Bu kapsamda her ne kadar sendikal yetki konusunda sıkıntılar olsa da sizlere yüzde 54.4 oranında zam yapmak arzusundayız. 16 Milyon İstanbulluya güvenli sağlıklı otopark hizmeti sunan İSPARK’ın bu artışı yapabilmesi için yeni İSPARK ücret tarifelerini İBB Meclisi’ne sunduk. Yeni otopark ücretlerinin bu ayki Meclis’te kabulü durumunda siz kıymetli personelimize yüzde 54.4 oranında zam yapılacağını duyurur, tüm siyasi partilerin çalışanlarımızın yanında olmasını temenni ederim ” mesajı attığı hatırlatıldı. Yapılan zam sonrası park ücretleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Milyonları ilgilendiren zam zam sonrası fiyatlar şu şekildedir. Ücret tarifelerinde İSPARK ücretlerine yapılan 5 ay sonra ki yüzde 25 zam sonrası sonrası oluşan yeni fiyat listesinde ki ücretler 01 saat ücreti 17,5 TL, 12 saat arası ücret 22,5 TL, 24 saat arası 25 lira oldu.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elon Musk, Twitter'ı satın alır almaz CEO Parag Agrawal dahil 4 kritik ismi işten çıkardı Gündeme bir iddia atıldı: Hadise'yi tek celsede boşanan Mehmet Dinçerler kira ve depozitoyu ödeyemedi Cemre Gümeli, Yalı Çapkını dizisinden apar topar ayrıldı 1 ay önce Bilal Hancı'dan ayrılan Esin Çepni, futbolcu Zafer Görgen'le aşk yaşıyor