Anasayfa
14 Şubat 2023 ( 2 izlenme )
Reklamlar

İsrail, Destek için Türkiye'ye Geldi

Kahramanmaraş'ta 30 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye yardım ziyaretleri devam ediyor. İsrail Dışişleri Bakanı bu konuda Türkiye'ye geldiğini açıkladı.

“Türkiye'ye Türk halkıyla dayanışmamı ifade etmek için geldim. Türkiye'yi vuran felaket nedeniyle İsrail'e başsağlığı dilemek için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşeceğim."

Türkiye'yi vuran depremlerin ardından dünyanın dört bir yanından arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine akın ederken, çok sayıda üst düzey yetkili dayanışma amacıyla Türkiye'yi ziyaret etti.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, sosyal medya hesabından, Türk halkıyla dayanışmasını göstermek için Türkiye'ye geldiğini duyurdu.

Cohen, "Türkiye'ye Türk halkıyla dayanışmamı ifade etmek için geldim. İsrail'in Türkiye'yi vuran felaket nedeniyle taziyelerini sunmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüşeceğim."

Cohen, İsrail'in Türkiye'nin yanında olduğunu belirterek, "İsrail bu yıkıcı dönemde Türkiye'nin yanında duruyor. İnsani yardım çalışanlarımız Türkiye'ye yardım etmeye devam edecek."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Serdar Ortaç, müzik yasağını eleştirenlere tepki gösterdi: Her şeye isyan etmenize gerek yok TİTCK'den "sahte kanser ilacı" ile ilgili açıklama yayınladı. Dünya Sağlık Örgütü: Gazze'de ölenlerin neredeyse yarısı çocuk Müge Anlı'nın canlı yayınında ortalık karıştı! Kızgın yaşlı kadın öfkesini kustu: Kalkarsam ümüğünü sıkarım