Anasayfa
25 Ekim 2020 ( 433 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da sokağa çıkma yasağı geliyor! Sebebi ise

İSTANBUL’da koronavirüs vaka sayıları patladı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere uyarı üstüne uyarı yapılıyor. Ancak sokakta önlemlere dikkat eden de uyarıları dinleyen de yok. İstanbul’da bugün her yer tıklım tıklım. Ne kurallara uyan var ne de maske takan. Gelecek haftadan itibaren İstanbul’da sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere yeni koronavirüs yasaklarının geleceği belirtiliyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, sahnedeki insanlar, kalabalık ve açık hava


İstanbul’da koronavirüs salgını zirve yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vakaların yüzde 40’ı İstanbul’da” dedi. Sağlık İl Müdürlüğü dün akşam tüm hastalaneleri pandemi hastanesi yapma planını hazırladı.

TAKSİM, İstiklal Caddesi koronavirüse rağmen insan seli oldu. Cadde boyunca yanyana yürüyen kalabalık arasında maske takmayanların çokluğu da dikkat çekti. Öte yandan İstanbul’un tüm sahilleri ile Eminönü Meydanı’ndaki kalabalık da dikkat çekti. İstanbul için bu hafta içerisinde sokağa çıkma yasağı gelebileceği belirtiliyor.

Taksim Meydanı, koronavirüs öncesi günlerini aratmadı. Meydan ve İstiklal Caddesi, güzel hava nedeniyle vatandaşların akınına uğradı. Koronavirüs vakalarındaki artışa, sık sık yapılan kalabalık yerlerden uzak durulması uyarılarına rağmen cadde boyunca neredeyse mesafesiz kalabalık dikkat çekti. Birçok vatandaşın maske takmadığı, takanların da burunlarını açık bıraktığı ya da maskeleri çene altına indirildiği görüldü.

Sadece Taksim ve İstiklal Caddesi değil, İstanbul’un tüm sahilleri ve bilinen meydanları da hınca hınç insanla doluydu. Özellikle İstanbul sahilleri ve Eminönü’nde neredeyse iğne atsan yere düşmeyecek şekildeydi. Maske ve mesafe kuralları ise buralarda da akıllara bile gelmedi.

İmamoğlu hastanede, Sağlık Bakanı İstanbul’da İstanbul’da koronavirüs salgını giderek büyüyor. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüse yakalandı ve hastanede tedavi altına alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’a üs kurdu. Gelecek günlerin daha da kötü olması beklenirken, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün, dün akşam tüm hastaneleri pandemi hastanesi ilan etmek üzere planlama yaptığı iddia edildi.

Türkiye’deki koronalıların yüzde 40’ı İstanbul’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hafta içinde “İstanbul’da vak’a sayısı Türkiye genelinin yüzde 40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı” açıklamasını yaparak herkesi uyarmıştı. Koca, uyarmakla da yenmemiş Bilim Kurulu toplantısını İstanbul’a alarak, 5 gün İstanbul’da çalışacağını duyurmuştu

İstanbul’da bir haftada 3 bin 576 yeni hasta Sağlık Bakanlığı’nın 12/10/2020 – 18/10/2020 haftasına ait COVID-19 durum raporuna göre İstanbul’da toplam korona hastası sayısı 135 bin 268. Kentte yedi günde 3 bin 576 yeni hasta tespit edilirken önceki haftaya göre değişimin yüzde 25,6 olduğu aktarıldı. Bakanlığın 5 Ekim ile 11 Ekim tarihleri arasına ait raporda ise İstanbul’daki toplam hasta sayısının 131 bin 692, yedi gündeki yeni hasta sayısının 2 bin 847 olduğu duyurulmuştu

Tüm hastaneler salgın hastanesine çevriliyor Covid-19’un zirveye tırmanması ve bunun ağırlıklı olarak İstanbul’da yayılması üzerine İstanbul İl sağlık Müdürlüğü virüse karşı yeni bir plan hazırladı. Bu kapsamda dün akşam saatlerinde tüm hastanelerde pandemi hastanesi olacakmış gibi planlama yapıldığı ortaya çıktı. İşte Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün köşesine taşıdığı o iddia…Tüm hastaneler salgın hastanesine çevriliyor Covid-19’un zirveye tırmanması ve bunun ağırlıklı olarak İstanbul’da yayılması üzerine İstanbul İl sağlık Müdürlüğü virüse karşı yeni bir plan hazırladı. Bu kapsamda dün akşam saatlerinde tüm hastanelerde pandemi hastanesi olacakmış gibi planlama yapıldığı ortaya çıktı. İşte Sözcü yazarı Saygı Öztürk’ün köşesine taşıdığı o iddia…

Sağlık müdürlüğü İstanbul’da bulunan 161 hastanede 13 bin 288 yatak bulunduğunu bunlardan 10 bin 754’ünün klinik yatak olduğunu belirledi. Bunların yüzde 25’i olan 2 bin 689 yatağın pandemi hastaları için ayrılmasını planladı.

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? İl Sağlık Müdürülüğünün kararı akşam mesai sonrasında hastane yönetimlerine acil kayıtlı olarak bildirildi. İstanbul’da koronanın yaygınlaşmasına karşı farklı önlemlerin de gündeme geleceği, bunlar arasında gelecek hafta içerisinde sokağa çıkma yasağının da gündeme alınabileceği belirtildi. Ancak yetkililer sokağa çıkma yasağı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karar vereceğini bu nedenle kesin bir durumun olmadığını bildirdiler.

Vakalar tırmanışta Sağlık Bakanlığı yetkilileri de SÖZCÜ’ye yaptıkları açıklamada Korona vakasının İstanbul’da giderek arttığına dikkat çektiler. Vatandaşların özellikle maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmesini bir kez daha hatırlattılar.

İZMİR’de koronavirüs salgını tüm yurtta olduğu gibi tırmanışa geçti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, vaka sayısının 20 gün önceye göre üç buçuk kat arttığını belirtip vatandaşları uyardı…

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki vaka sayılarının 20 gün öncesine göre 3,5 kat arttığını, son 10 günde de ikiye katlandığını belirterek yeni tip koronavirüs (Covid-19) konusunda uyarıda bulundu. Köşger, son iki günde 15 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade etti.

Köşger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de Covid-19 tehlikesinin artarak devam ettiğini belirtti. İzmir’deki durum konusunda bilgi veren Köşger, şu ifadeleri kullandı:

“Örneğin İzmir’de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor. Korona’nın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi Korona’dan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum. Uymamız gereken üç kural; maske, mesafe, temizlik. Hepinize sağlıklı günler dilerim.”

İstanbul’da koronavirüs salgını zirve yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vakaların yüzde 40’ı İstanbul’da” dedi. Sağlık İl Müdürlüğü dün akşam tüm hastalaneleri pandemi hastanesi yapma planını hazırladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AZ ÖNCE OLDU BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN !!! İzmir depremi ölü ve yaralı sayısı..! BAKIN KİMMİŞ