Anasayfa
25 Eylül 2023 ( 8 izlenme )
Reklamlar

Kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 terörist etkisiz hale getirildi

çişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda kırmızı ve gri kategorilerde aranan 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Yerlikaya, operasyon görüntülerini paylaşarak "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı." ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Şırnak İli Güçlükonak ilçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyon sırasında, Terörden Arananlar Kırmızı Kategori'de yer alan Sözde BOTAN Sorumlusu ve aynı zamanda GABAR Eyalet Sorumlusu olarak faaliyet yürüten Ercan Serhat (K) Reis GÜLTÜRAN adlı terörist, silahıyla birlikte sağ olarak yakalandı. Ayrıca, teröristin Şırnak ilinde 20162022 yılları arasında 7 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi ve 20 güvenlik görevlisinin yaralanmasına karıştığı belirtildi.

Bu operasyon, güvenlik güçlerinin terörle mücadelesinde önemli bir başarı olarak kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkilerin odağındaki Trendyol, Gazze için kesenin ağzını açtı! 10 milyon dolar yardım yapacaklar Bakan Koca: Salgın riski yok ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor Taksim bombacısı Ahlam Albashir'in elindeki gülün sırrı çözüldü Hollywood yıldızlarından ABD Başkanı Biden'a Gazze mektubu: Ateşkes çağrısı yap