Anasayfa
24 Mayıs 2022 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Kraliçe 2. Elizabeth etkinliklerini iptal etti

BEKLENMEDİK ZİYARET
Resmi açıklamalara göre hareketliliği artık yürümesi ile alakalı sıhhat problemleri nedeniyle konumu gereği çok büyük ehemmiyet taşıyan parlamento açılışına bile katılamayan, törende oğlu Prens Charles ve torunu William doğrultusunda temsil edilen Kraliçe, dün hiç beklenmedik bir ziyarette bulundu. Kraliçe, büyük bir saklılık içerisinde çok sevdiği atlarını ziyaret etmek amacıyla onların bakıldığı ahırlara gitti.
MERAKLI BAKIŞLARDAN UZAKTA
Geçen ay 96 yaşına giren Kraliçe 2. Elizabeth, bozulan sağlığı nedeniyle yaşamı süresince büyük ehemmiyet verilen Windsor Horse Show isimli atlı gösterilerin ilk gününü de kaçırdı. Bu etkinlikte onu en çok sevdiği torunlarından biri olarak tanınan Prenses  Beatrice ve kocası Edoardo Mapelli Mozzi temsil etti. Ancak öte yandan İngiliz basınında yer alan haberlere göre Kraliçe 2. Elizabeth, halkın meraklı gözlerinden uzakta saklı bir şekilde çok sevdiği atlarını ziyaret etti.
SON ANDA İPTAL EDİLDİ
Aslında Kraliçe'nin, bir süredir yaşadığı Windsor Şatosu'ndan araba sürüşüyle çok kısa bir sürede ulaşılan gösteri alanına gitmesi ve yarışmalara katılan First Receiver isimli atını ziyaret etmesi bekleniyordu. Hatta bunun amacıyla her şey hazırdı. Polis koruması sağlanmış ve basın da Kraliçe'yi o anlarda görüntülemek amacıyla konumunu almıştı. Ancak son anda Kraliçe 2. Elizabeth'in bu ziyareti iptal edildi. Bu hususta meydana atılan detaylı iddialar da var. Bunlar arasında en çok "Kraliçe'nin yürümesiyle alakalı problemlerini, basının karşısında sergilemek istememesi" üstünde yoğunlaşılıyor.
GİZLİCE AHIRA GİDİP ATLARINI ZİYARET ETTİ
Bu uygulamanın iptal edilmesinden 90 dakika sonra Kraliçe 2. Elizabeth'in, Windsor yakınlarındaki Royal Mews'ta tespit edilen ahırına gittiği ve oradaki atlarını, meraklı gözlerden uzakta saklıca ziyaret ettiği meydana çıktı.
GEÇEN YIL OTOMOBİLİNİ KENDİSİ KULLANMIŞTI
Kraliçe 2. Elizabeth, geride bıraktığımız sene İskoçya'da olduğu durumda sırf bu faaliyete katılmak amacıyla Londra'ya dönmüştü. Üstelik de o bölgeye vardığı aracı kendisi kullanmıştı.
İKİ BEYAZ MİDİLLİYLE DOĞUM GÜNÜ POZU
Kraliçe 2. Elizabeth'in gençlik senelerinden bu yana atlara olan tutkusu bilinen bir gerçek. Hatta geride bıraktığımız nisan ayında 96'ıncı doğum günü amacıyla bir manolya ağacının önünde iki beyaz midilli ile beraber poz vermişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın cenaze programı belli oldu Kolesterolü Düşüren Besinler Hangileri? Almeda Abazi'nin Psiklojisi Bozuldu -Şeytanın Vesvesesi-