Anasayfa
18 Mayıs 2022 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Kriptoda hafta sonu yükselişi

Çin ekonomik bilgilerinin riskli varlıklara olan iştahı azaltması kripto paralardan çıkışı süratlendirirken Bitcoin yine 30 bin doların altına geriledi.

En büyük piyasa payına sahip kripto para Bitcoin'de yüzde 5'i aşan değer kayıbı görüldü. Ether ve Avalanche’ın da aralarında bulunduğu başka varlıklar da değer kaybetti.

S&P 500 vadelileri Çin’den gelen bilgilerin ekonomik daralmaya işaret etmesiyle düşüşe geçti.

Geçen hafta Terra sabitkoinin çökmesinin sebep olduğu karmaşayla karşılaştırıldığında kripto varlık piyasaları daha sakin bir seyir izliyor. Bitcoin, Perşembe günü algoritma destekli TerraUSD sabitkoinin çökerek kendisini destekleyen bütün sistemi kargaşaya sürüklemesi ardından 25 bin 425 dolara kadar gerilemişti.

Piyasa aktörleri Bitcoin'in direncine ilgi çekti

Binance CEO’su Changpeng Zhao Piyasa günü attığı Twitter’dan konuyla alakalı yaptığı paylaşımda, “Büyük bir projenin süratle çöküşünün bütün endüstriye yolladığı şok dalgalarına tanık olduk ama piyasaının son düşüşünde görülemeyen yeni bir direnci de bulduk” ifadelerini kullandı.

Panter Capital Dijital Varlıkların başında tespit edilen Paul Veradittakit sahip olunan halle daha evvel yaşanan ve “Kripto Kışı” olarak adlandırılan düşüşler arasındaki farklardan birinin piyasa dahil olan kurumlar olduğunu ve görülen desteğin buradan kaynaklanmış olabileceğine ilgi çekti. Veradittakit, “2018 senesine oranla daha çok kurumsal kripto yatırımcısı var ve onlar bu hali bir alış fırsatı olarak görüyor” dedi.

Piyasatesi günü yaşanan fiyat hareketleri dün yaşanan rallideki kazançların bir kısmının geri verilmesine sebep oldu. CoinGecko bilgilerine göre geçen yedi günde kripto varlıklarda yaşanan kayıp 326 milyar doları bulurken toplam kripto piyasasının değerini de 1,33 trilyon dolara gerilemesine sebep oldu. Bitcoin ise Kasım ayından gördüğü en yüksek düzey ardından yüzde 57 değer kaybetti.

Algoritma tabanlı kripto yatırım platformu Mudrex CEO’su Edul Patel sahip olunan fiyat hareketleriyle alakalı, “Bitcoin’in ikinci destek noktası 27 bin dolar civarında ve bu nokta gelişen zamanlarda fiyatın dengeleneceği düzey olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Van'da Üniversite Hastanesi'nde 11 yıl sahte diplomayla çalışan şahıs yakayı ele verdi. Sınıf arkadaşı tarafından okulda öldürülen 12 yaşındaki öğrenci toprağa verildi! Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere toplam 1.800 sözleşmeli işçi istihdam edecek. Türkiye’nin Gündemi Yine Seçimler Oldu