Anasayfa
29 Mayıs 2022 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Litvanya, Türkiye’den SİHA alıp Ukrayna’ya Bağışlayacak

Litvanya, Türkiye’den SİHA alıp Ukrayna’ya Bağışlayacak

Rusya ile Ukrayna arasında çıkan savaşın 3 ay geride kalırken bu bölge içerisinde görev alan Türk SİHA’ları savaş sırasında oldukça etkili. Avrupa ülkesi olan Litvanya Türkiye’den SİHA alarak Ukrayna’ya bağışlayacağını söyleyerek bir kampanya başlattı. Bu kapsamla 5 milyon dolara ihtiyacı olduğunu ve Litvanyalılar tarafından şimdiye kadar 2 milyon dolar toplandığını söyleyen Litvanya Savunma Bakanı olan Arvydas Anusauskas bu kampanyaya destek almak için sosyal medya hesabı üzerinden IBAN paylaşarak destek beklediğini belirtti.

Litvanya’da Laisves TV kurucusu, gazeteci ve sosyal medya fenomeni olan Andrius Tapinas’ın adım atmasıyla Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA almak için kampanya başlattığını duyurdu.

Bağış Kampanyası Başlatıldı

Andrius Tapinas, Çarşamba günü sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderisinde takipçilerini kampanyaya bağış yapmaları için davet etti. Sosyal medya hesabından yayınladığı gönderisinde takipçilerine ‘’ Litvanya ve Türkiye savunma bakanlıkları kampanya için yeşil ışık yaktı, üreticiler bu konuda evet dedi. Şimdi kafamda tek bir kelime var o da Bayraktar’’ ifadelerini kullandı.

Litvanyalılar tarafından şu ana kadar 1 milyon dolar toplandığı ve kampanyanın tamamlanabilmesi için 5 milyon dolara daha ihtiyaç olduğunu Litvanya Savunma Bakanı olan Arvydas Anusauskas sosyal medya hesabı üzerinden yayınlayarak açıklamıştı. Kampanyaya destek olmak isteyen kişiler için IBAN paylaşıldı.

Litvanya Savunma Bakanı Kampanyaya Destek Oldu

Bir çok sanatçı, sosyal medya fenomeni, iş insanı gibi çevrelerden destek gören bu kampanyaya Litvanya Savunma Bakanlığı olumlu bir şekilde yaklaştı. Litvanya Savunma Bakanı olan Arvydas Anusauskas, Ukrayna’ya SİHA almak için başlatılan bu kampanyaya olumlu baktıklarını söyledi. Arvydas Anusauskas başlatılan kampanyanın IBAN’ını sosyal medya hesabı üzerinden destek olmak isteyen kişiler için paylaştı.

Kampanyanın Tamamlanması İçin 5 Milyon Dolar Kaldı

Türkiye’den SİHA alarak alınan bu SİHA’ların Ukrayna’ya gönderileceğini sosyal medya hesabından paylaşan Arvydas Anusauskas, 5 milyon dolarak ihtiyaç olduğunu söyledi. Litvanyalılar tarafından şu anda 1 milyon dolar toplandığını da yaptığı paylaşımda belirtti. Kampanyaya destek olan Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas kampanyanın tamamlanabilmesi için IBAN paylaşarak destek topladı.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silivri'de inşaatta çalışan 15 yaşındaki çocuk 6. kattan düşerek hayatını kaybetti. 4 çocuklu karı koca araçta ölü bulundu! Ekipler tek bir olasılığa odaklandı. Örgüt üyeliği iddiasıyla tutuklanan İBB çalışanı Şafak Duran hakim karşısına çıktı! İşte mahkemedeki savunması Elektrikli bisiklete çarpan otomobil yol kenarındaki mezarlığa uçtu! Korkunç kazada 3 kişi hayatını kaybetti