Anasayfa
14 Eylül 2021 ( 2656 izlenme )
Reklamlar

Malatya'da Annesinin Cenazesine Son Kez Bakmak İsteyen Adam Tabutu Açınca Gördüklerine İnanamadı!


Malatya'da Annesinin Cenazesine Son Kez Bakmak İsteyen Adam Tabutu Açınca Gördüklerine İnanamadı!

Malatya'da kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden 71 yaşındaki Naciye Şentürk'ün ailesi defin öncesi cenazeyi son kez görmek isteyince gördükleri manzara karşısında şok oldu.
Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yaşanan olay herkesi şaşırttı. Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde dün hayatlarını kaybeden 71 yaşındaki Naciye Şentürk'ün ailesi defin öncesi cenazeyi son kez görmek istedi. Acılı aile tabutun kapağını açınca gördükleri manzara karşısında şok oldu. Tabutunun kapağını açan aile bireyleri 71 yaşındaki Naciye Şentürk yerine bambaşka birini gördüler. Naciye Şentürk yerine 30’lu yaşlarda genç bir erkek tabutun içindeydi.
KENDİ CENAZELERİNİ DİĞER AİLE GÖTÜRMÜŞ
Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Naciye Şentürk ile koronavirüs sonucunu hayatını kaybeden Bülent Ö.’nün cenazelerinin karıştığını fark eden Naciye Şentürk’ün yakını Ramazan Gedik, durumu sosyal medyadan paylaşarak bu olaya tepki gösterdi.  Gedik, kadın ve erkek cenazelerinin karışmasının affedilir bir hata olmadığını belirterek, “Cumartesi gecesi yakınım Naciye Şentürk, kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde vefat etti. Bizler de sabah cenazemizi almaya geldiğimizde morgda açıp bakmak istedik. Açtığımızda bize verilen cenazenin Naciye Şentürk olmadığını gördük. Bizim cenaze 71 yaşındaki Naciye Şentürk olması gerekirken tabutta olan 30’lu yaşlarda genç bir erkekti. Şaşırıp kaldık” dedi.

BU CENAZE SİZİN DEDİLER
Gedik tabutun içindeki cenazenin kendilerine ait olmadığını anlayınca hemen görevlilerle iletişime geçtiklerini anlattı, “İlgililere durumu izah ettik. Oradaki morg görevlisi arkadaş, hayır, bu cenaze sizin dedi. Bülent Özer’in yakınları bizden önce bizim cenazemizi alıp defnet etmek üzere ayrılmışlardı. Hemen ambulans şoförünü arayıp, durumu izah ettik. Bizi beklemelerini söyledik. Ve kendi cenazelerini de kontrol etmelerini söyledik. Bize bırakılan cenaze Covid hastasıymış. Aile bu yüzden kendi sağlığını tehdit etmemek için kontrol etmeden teslim almış. Biz de kendi cenazemiz diye rahat bir şekilde morga girdik. Bu affedilmeyecek bir hata. Sonuç itibariyle mezarlığa gelip cenazeleri değiştirdik” diye konuştu.

OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
Naciye Şentürk'ün yakını Gedik, olayın peşini bırakmayacağını ve hukuki yollara da başvuracaklarını ifade ederek, “Hastanenin başhekimiyle görüştüğümüzde konuya inanamadığını söyledi. Başhekim, ‘Olayın üzerine gidip sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapacağım’ dedi. Ben bu işin peşini bırakmayıp, sonuna kadar kanuni yoları deneyeceğim. Bugün bu yanlışı düzeltmezsek yarın daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir” şeklinde konuştu. Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Erdal Aktük ise cenazelerin karışmasıyla ilgili, görevli hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

POLİS DENETİMİNDE FARK ETTİ KAN DONDURAN OLAY; "BALDIZIM KARIMLA BİRLİKTE BEN UYURKEN YAPTI... İclal Aydından Kötü Haber Geldi. İltihaplı Romatizma Nedir? İltihaplı Romatizma Belirtileri O ŞEHİRLERDEKİLERE UYARI YAPILDI