Anasayfa
16 Aralık 2020 ( 224 izlenme )
Reklamlar

MEB’DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), en temel sınıfları hariç, fotoğrafı ve özel en temel okulları ile uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilmesine ilişkin genelge yayımladı. Genelgede, velilerin isteğine bağlı şekilde il, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı doğrultusunda fotoğrafı en temel okulları, özel eğitim en temel okulları ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilebileceği belirtildi.


Son dakika haberi… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasıyla milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede, “K-1-9 s-algınının etkilerinin azaltılması ve halk s-ağlığının korunması kapsamında alınan tedbirler, S-ağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu önerileri doğrultusunda 14 Aralık 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında yeniden değerlendirilmiş ve en temel sınıfları hariç kamuya ait okul öncesi kurumlarında yüz yüze eğitime başlen temelbileceği kararı alınmıştır” söylendi.


VELİLERİN TALEBİ İLE YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK
Karar doğrultusunda; Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim gerçekleştirilebileceği bildirilen genelgede, “Velilerin isteğine bağlı şekilde il, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı doğrultusunda fotoğrafı en temel okulları, özel eğitim en temel-okulları ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilebilecektir. Resmi okullardaki yüz yüze eğitimler, önceden açıklen temeln ilgili yazılardaki esaslar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.


Yüz yüze eğitime geçecek olan fotoğrafı en temel okulları, özel eğitim en temel okulları ve uygulama sınıflarının ilgili il, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenerek okul öncesi eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli tüm önlemlerin zamanında alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” ifadeleri yer aldı.

Malatya'da Deprem oldu.12599 izlenme E-ngelli Gelin Düğününde Herkese S-ırrını Açıkladı ve Damat Gözyaşlarını Tutamadı!12962 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tüm Türkiye'nin Yüreğini YAKAN Haber Kimlik ve Ehliyette Yeni Dönem Resmen Başladı Helal Olsun Sana Limon Suyu ve Tuz Ka-rışımı ile Tüyleri Azaltma Yönt-emi