Dünya
16 Eylül 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

NASA'nın bugünkü UFO toplantısında neler konuşuldu?

NASA'nın bugünkü UFO toplantısında neler konuşuldu?

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bugün ABD'deki genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında, bağımsız bir çalışma ekibi tarafından hazırlanan "tanımlanamayan anormal olaylar" hakkındaki raporun sonuçlarını sundu.

Raporda Dünya'nın ötesinde yaşam olduğuna dair bir sonuca varılamayacağı belirtilse de NASA, Dünya atmosferinde bilinmeyen uzaylı teknolojisinin faaliyet gösterdiği ihtimalinin de inkar edilemeyeceğini belirtiyor.

Toplantı raporlarında, "Askeri uzmanlar olmak üzere pek çok güvenilir tanığın ABD hava sahasında tanımadıkları nesneler gördüğü" belirtildi.

Toplantı raporlarında "tanımlanamayan anormal fenomenler" (UAP) olarak bahsedilidi. Bunlara günlük hayatta UFO'lar (tanımlanamayan uçan cisimler) adı verildiği biliniyor.

Bugünkü basın toplantısında NASA Yöneticisi Bill Nelson, araştırmanın odak noktasının henüz keşfedilmemiş bu fenomenlerde "sansasyonellikten bilime geçiş" olduğunu söyledi.

Eski bir astronot ve ABD Senatosu'nun eski üyesi olan Nelson, dünya çapında yaptığı seyahatler sırasında dünyanın UAP tespitlerine olan hayranlığına tanık olduğunu söyledi.

Nelson, NASA'nın yalnızca olası UAP olaylarını araştırmada değil, aynı zamanda verileri şeffaf bir şekilde paylaşmada da bir dünya lideri olmayı umduğunu söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngiltere İçişleri Bakanı Braverman, Londra polisini Filistin'e destek yürüyüşüne izin verdiği için "çifte standartla" suçladı Kanada Başbakanı Trudeau: Ukrayna'ya 375 milyon dolarlık askeri yardım sağlayacağız Gece eve gelirken kızının arabasında plastik kelepçe bulan baba, sebebini öğrenince yıkıldı. Dünyanın en kadınlarından olan kadınlar çocuk evliliklerine son vermek için güçlerini birleştireceklerini söylediler.