Anasayfa
14 Eylül 2021 ( 1589 izlenme )
Reklamlar

Oğuzhan Asiltürk, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Kilit İsim Hastaneye Kaldırıldı
Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

T24'e bilgi veren Saadet Partisi kaynakları, Covid-19'a bağlı zatürre ve nefes darlığı problemi olan Asiltürk'ün Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisine devam edildiğini aktardı.

***********************

Oğuzhan Asiltürk, hastaneye kaldırılması üzerine gündeme geldi. Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ın Kovid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılması üzerine sağlık durumu, hayatı ve kariyeri hakkında internet araştırmaları yoğunluk kazandı. Peki Oğuzhan Asiltürk kimdir, sağlık durumu nasıl, neden hastaneye kaldırıldı, kaç yaşında, aslen nereli?

Oğuzhan Asiltürk'ün zatüreye bağlı gelişen nefes darlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Geçmişte Sanayi ve Teknoloji, İçişleri Bakanlığı gibi görevlerde bulunan Oğuzhan Asiltürk şimdilerde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Hastaneye kaldırıldığı yönünde çıkan haberler üzerine internet aramalarında "Oğuzhan Asiltürk kimdir, sağlık durumu nasıl, kaç yaşında, aslen nereli, hastalığı nedir?" soruların yanıtları araştırılmaya başlandı.

OĞUZHAN ASİLTÜRK'ÜN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı sonrası hastaneye kaldırıldı.

Saadet Partisi kaynakları, Kovid-19'a bağlı zatürre ve nefes darlığı problemi olan Asiltürk'ün Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavisine devam edildiğini aktardı.

Asiltürk'ün henüz yoğun bakıma kaldırılacak kadar kötü bir durumunun olmadığı bildirildi.


OĞUZHAN ASİLTÜRK KİMDİR?

Oğuzhan Asiltürk, 25 Mayıs 1935 yılında Hekimhan, Malatya'da doğdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'ni bitirdi. Serbest Müşavir Mühendislik, 14 ve 15. Dönem Ankara; 19, 20 ve 21. Dönem Malatya milletvekiliği ile İçişleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıkları yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

MSP Davası sebebiyle bir yıl gözaltında kaldı. Sonra yargılandı ve beraat etti. 10 yıl süreyle siyasetten yasaklandı. Yasağı 1987 Anayasa referandumu ile kalktı. Yasağı kalktıktan sonra ilk kongrede RP'nin genel sekreterliğine seçildi. 11 yıl sonra tekrar Malatya'dan milletvekili seçildi. Fazilet Partisi'ne girdi. Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın ölümünün ardından Saadet Partisi'nin YİK başkanlığına seçilen Asiltürk'ün, ayrıca kaleme aldığı "Sosyal Yapının Güçlendirilmesi" adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Türkiye siyasetini yoğun biçimde meşgul eden askeri müdahaleler konusunda kendine has fikirler beyan eden Oğuzhan Asiltürk, Ergenekon ve Balyoz davalarıyla orduda bulunan Anti-Amerikancı kadroların tasfiye edildiğini iddia etti. Yine 28 Şubat sürecinin de ordunun tamamına mâl edilemeyeceğini savunan Asiltürk, bir grup cuntacı generalin medya, iş adamları ve diğer siyasi partilerin de desteğiyle 28 Şubat sürecini başlattığını ifade etmektedir.

Saadet Partisi'nin kurucuları arasında yer aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

(YENİ DOĞAN ÇOCUKLARIN SAÇININ TRAŞ EDİLMESİ) Eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor‼ 6 AY ÖNCE EVLENDİĞİ VE EŞİNİN 4 AYLIK Yeniden Sokağa çıkma yasağı..