Anasayfa
30 Mayıs 2022 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Putin, Gıda Krizinin Önüne Geçmek İçin Şart Koydu: Yaptırımları Kaldırın

      

Putin, Gıda Krizinin Önüne Geçmek İçin Şart Koydu: Yaptırımları Kaldırın

Ukrayna, Avrupa’nın en büyük tahıl üreticilerinden biri olarak biliniyordu. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından buğday fiyatlarında son 14 yıl içerisinde en fazla artış görüldü. Ukrayna’nın ürettiği tahıl ürünlerinin dünya pazarına çıkarılması konusunda çok büyük zorluklar yaşanırken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaşanan bu krizin  aşılması için tek bir şart koyduğunu söyledi. Putin, Rusya’ya uygulanan tüm yaptırımların kaldırılmasıyla gıda krizinin çözülmesinde katkısı olacağını söyleyerek şartını koydu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İtalya Başbakanı Mario Draghi telefon görüşmesi yaptılar. İtalya’nın, Ukrayna ve Rusya arasında çıkan savaşın sona ermesi yönünde konuşmaların gerçekleştiği telefon görüşmesinde Putin, Mario Draghi’ye askeri operasyonları ile ilgili olarak bilgiler verdi.

Putin Hakkındaki Suçlamaları Kabul Etmedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İtalya Başbakanı Mario Draghi arasında geçen konuşmadan küresel gıda güvenliği hakkında açıklama yapıldı. ‘’Küresel gıda güvenliği alanında konular detaylıca ele alındı. Rusya tarım ürünlerinin dünya pazarındaki arzıyla ilgili sorunların Rusya ile ilgili olmadığına dikkat çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu sorunun üretim ve lojistik işleyişi ile ilgili eksiklikler sebebiyle ilgili olduğuna dikkat çekti’’ ifadeleri kullanıldı.

Krizin Geride Kalması İçin Şart Koyuldu

Korona virüs salgını batılı ülkelerin mali politikalarından ayrıca ABD ve AB tarafından Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların  bu nedenlerden ağırlaştığını söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın siyasi kısıtlamaların kaldırılmasıyla krizin geride kalması için tahıl ve gübre ihracatında katkı vermeye hazır olduklarını söyleyerek şart koydu. Gıda krizinin önüne geçmek için yaptırımların kaldırılmasını isteyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin isteklerinin karşılanması durumunda krizin önüne geçmek için yardımcı olacak.

Donbass Bölgesi İçin Görüşme Yapıldı

Kremlin Basın Servisi yapılan görüşme ile ilgili olarak Putin’in Donbass bölgesinde yer alan şehirlerde barışçıl bir yaşam sürülmesi için yaptığı çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ukrayna tarafından Azak Denizi ve Karadeniz üzerinden çıkışı engellemiş olan sivil gemilerin çıkışının güvenliği tartışma konusu oldu. Aynı zamanda durdurulan Kiev müzakerelerinin değerlendirmesi yapıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çoğu Kişi Bilmiyor.. Eşiniz İle Birlikte Olsanız Bile Bu Haram Kılınmıştır! İflas eden kripto para borsası FTX'in ceosu, 10 milyar doları kendi şirketine yönlendirdiği ortaya çıktı TFF Başkanı Büyükekşi: Sahada hakemi aldatmaya yönelik hareketler yapan futbolcular yeni uygulama ile tespit edilecek. Blinken Çine mesajlar gönderdi