Anasayfa
29 Haziran 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi! Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatıldı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi! Kurban Bayramı tatili 9 güne uzatıldı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek Kurban Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bayramın 9 gün süreceğini belirten Erdoğan, "Kurban Bayramı tatilinden sonraki günler ile 15 Temmuz'dan önceki Çarşamba ve Perşembe günleri idari tatil sayılacaktır." dedi.
Türkiye'nin odaklandığı kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kilit açıklamalarda bulundu. Erdoğan, asgari ücrete zam talimatı verdiğini ve bir an önce müjdeyi vereceklerini duyurdu ve Kurban Bayramı tatilinin de uzatılacağını duyurdu.

"TATİL 9 GÜN OLACAK"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tatilin 9 güne uzatılacağını belirterek, tatilin ardından 13 ve 14 Temmuz'un idari tatil olacağını söyledi. “Kurban Bayramı tatili 9 gün sürecek. Erdoğan, "Kurban Bayramı tatilinden sonraki günler ile 15 Temmuz'dan önceki Çarşamba ve Perşembe günleri idari tatillerden sayılacaktır" dedi.


"EMEKLİ, ENGELLİ VE MEMUR MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK"
Maaş ödemeleriyle ilgili müjdeyi veren Erdoğan, "Temmuz memur maaşları 8 Temmuz'da Kurban Bayramı'ndan önce artırılarak ödenecek. Yaşlı ve engelli maaşları da bayramdan önce ödeniyor” dedi.

Kurban Bayramı ne zaman?
Kurban Bayramı, Arefe günü olan 8 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. 

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi
Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar
Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi
Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

TATİL İKRAMİYESİ NE KADAR?
Bayram ikramiyeleri, Ramazan ve Kurban Bayramlarında emekli hesaplarına yatırılır. Geçen Ramazan bayramında emeklilerin hesaplarına 1100 TL ikramiye yatırıldı. Bu bayramda emeklilere 1100 TL ikramiye verilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI YAHUDİ'ler neden güçlü? PAKİSTANLI BİR BİLİM ADAMININ YAZISI YAHUDİ'ler neden güçlü? Uzun süredir birlikte olan sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan ile basketbolcu Can Maxim Evlendi! -Düdüklü Tencere Kullananlar DİKKAT ! Bu Haberden Sonra Bir Daha Kullanmayacaksınız.-