Yaşam
06 Eylül 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı

Son dakika! Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı

Milyonlarca lira dolandıran yaklaşık 400 bin civarında kişinin mağduriyetine yol açan ve daha önce kaçtığı için bir süredir aranan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer Arnavutluk'ta  yakalandı.

Arnavutluk'un Vlora kentinde tutuklanan Özer hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Emniyet tarafından iade işlemi başlatıldı" denildi.

Kripto para borsası Thodex ile yüz binlerce kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçan firari Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'a kaçtığı ortaya çıktı.

İADE İŞLEMİ BAŞLADI
Kırmızı ilanla aranan Özer'in Vlora kentinde Arnavut polisi tarafından yakalandığı öğrenildi. Özer'in Türkiye'ye iadesi için işlem başlatıldı. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kırmızı kodla aranan Thodex'in kurucusu firari Fatih Özer Arnavutluk'ta yakalandı, polis tarafından Türkiye'ye iade işlemi başlatıldı" denildi.

Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Çuçi, kırmızı alarmla aranan Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandığını ve kimliğinin biyometrik olarak doğrulandığını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bildirdi.

40 BİN YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın İstanbul'da yürüttüğü soruşturma kapsamında Özer, "örgüt kurmak ve yönetmek", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarından toplamda 40 bin 562 yıla kadar hapsi istenmişti.

VURGUN MİKTARI 356 MİLYON LİRA
Thodex'in veri tabanını inceleyen Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), her bir işlemi tek tek inceledi; MASAK'ın hazırladığı rapora göre vurgunun miktarı 356 milyon lira olarak belirlendi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul Pendik'te alevlere teslim olan ve iki kişinin hayatını kaybettiği otelle ilgili şoke eden detaylar ortaya çıktı İsrail, Şam'da İran Konsolosluğu'nu vurdu! Devrim Muhafızları Ordusu komutanıyla birlikte 8 kişi öldü Akdeniz'de 5.4 büyüklüğünde deprem Son dakika! Mısır'da bulunan kilisede çıkan yangında 41 kişi öldü, 55 kişi yaralandı