Anasayfa
27 Haziran 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika! Polise Yumruk Atan DBP'li Vekile Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

Son dakika!  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, önceki gün Kadıköy'de terör lideri Abdullah Öcalan için düzenlenen eyleme katılan ve polisi döven DBP Milletvekili Salihe Aydeniz'e çok sert tepki gösterdi.  Şentop, "Bir milletvekilinin dokunulmazlık zırhını kötüye kullanarak böyle davranması büyük bir küstahlıktır.  Dokunulmazlığı kaldırılmalı ve cezalandırılmalıdır” dedi.

 Önceki gün İstanbul Kadıköy'de terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile görüşme yasağının kaldırılmasını talep edenler tarafından bir gösteri düzenlendi.  Bursa'nın Gemlik ilçesinde gerçekleştirilecek yürüyüşün İstanbul ayağı için Kadıköy'de toplanan kalabalık, terör lideri Öcalan lehine sloganlar atarak Serasker Caddesi'nden Bahariye Caddesi'ne yürüdü.  Güvenlik güçleri gruba müdahale ederken, yürüyüşe katılan milletvekilleri Ayşe Başaran ve Feleknas Uca polisi tehdit etti.  DBP Milletvekili Salihe Aydeniz'in bir polis memuruna vurduğu görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

 TEPKİLER TEK TEK GELİYOR

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve çok sayıda kişi söz konusu duruma tepki gösterdi.  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, milletvekilinin dokunulmazlığına değindi.

 "KÜÇÜK BİRİ BİLMİYORUM"

 Şentop, "Tabii ki bu çok çirkin bir hareket, bir küstahlık.  Özellikle ciddi olan, suç vekilliği tarafından yapılmış olmasıdır.  Dokunulmazlık, Meclis'in işini sağlamak içindir' dedi. Şentop, "Meclis'e verilmiş bir fırsattır, Meclis'e verilmiş bir fırsattır. Bir milletvekilinin dokunulmazlık zırhını suistimal ederek böyle davranması ona göre büyük bir karinedir. "  söz konusu.

 'ETKİNLİK KALDIRILMALI'

 Şentop sözlerine şöyle devam etti: “Bence hiçbir şekilde dokunulmazlık kapsamına girmemesi gereken bir konu.  Burada zaten dokunulmazlığı kaldırma yetkisi TBMM'de, bizim mevzuatımıza göre bu konularda hoşgörü olmaması gerektiğini düşünüyorum.  Özellikle bir parlamenterin görevini yapmaya çalışan bir güvenlik görevlisine bunu yapmak istemesi, kamuoyunda ve toplumda öfke ve infial uyandıran bir suçtur.  Bu konuda şahsi görüşüm not edilmelidir, dokunulmazlığın kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.

 Meclis Başkanlığına gelince, onu Karma Komisyona havale ediyoruz.  Daha sonra Karma Komisyon'da ve ardından Genel Kurul'da.  Bu konu hakkında sadece kişisel fikrimi söyleyebilirim.  Bence böyle bir suçun dokunulmazlığı kaldırılmalı ve gerekli ceza verilmelidir.  Bir yasama organının polise karşı bu tür eylemlerine asla müsamaha gösterilmemelidir.  Bu tamamen küstahça."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mutlaka okuyun.. Rusya'dan Türkiyeye Tehditkar Cevap: "Böyle bir askeri operasyon gerilimi tırmandırabilir ve durumu istikrarsızlaştırabilir" Deniz Baykal'ın oğlunun gündem belirleyen iddiasına yanıt: Babam CHP'den ayrılmayı hiç düşünmüyor VAKIA SURESİNİN FAZİLETİ ..