Anasayfa
20 Kasım 2022 ( 0 izlenme )
Reklamlar

Tesla, stop lambası sorunları nedeniyle 300.000'den fazla aracı geri çağırıyor

Tesla, stop lambası sorunları nedeniyle 300.000'den fazla aracı geri çağırıyor

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, arka ışık sorunu nedeniyle 321.000'den fazla aracı geri çağırma listesine aldı. Şirket, geri çağırmanın, çoğu yurt dışından gelen ve aracın arka lambalarının çalışmadığını iddia eden müşteri şikayetlerinin Ekim ayı sonunda geldiğini söyledi.

Tesla, ABD'de 321.000'den fazla aracı stop lambalarının aralıklı olarak çalışmadığı gerekçesiyle geri çağırdığını söyledi. Haber, şirketin yolcu hava yastığının yanlış açılmasına neden olabilecek bir sorun nedeniyle Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yaklaşık 30.000 Model X arabasını geri çağırmasının ardından geldi. Arka arkaya geri çağırmalar nedeniyle şirketin hisseleri yüzde 3'lük düşüşle iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

UZAKTAN GÜNCELLEME YAYINLANACAK
Elektrikli araç üreticisi, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'ne (NHTSA) yaptığı dosyada, arka lamba geri çağırma işleminin bazı 2023 Model 3 ve 20202023 Model Y araçlarını kapsadığını söyledi. Teksas merkezli Tesla, arka ışık sorununu çözmek için uzaktan bir güncelleme yayınlayacağını söyledi ve geri çağırmayla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma raporu gelmedi.

MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİ SONRASI GERİ ÇAĞIRMA KARARI ALDI
Şirket, geri çağırmanın, çoğu yurt dışından gelen ve aracın arka lambalarının çalışmadığını iddia eden müşteri şikayetlerinin Ekim ayı sonunda geldiğini söyledi. Araştırma, nadir durumlarda, aracın uyandırma işlemi sırasındaki bir anormallik nedeniyle ışıkların aralıklı olarak çalışmayabileceğini ve bunun yanlış arıza tespitlerine yol açabileceğini ortaya çıkardı. NHTSA verilerine göre Tesla, 2022'de ABD'de 3,7 milyondan fazla araç için 19 geri çağırma duyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Z kuşağını kızdıracak sözler Merkez bankasının faiz kararı metninde dikkat çeken detay: Faiz indirim döngüsünün sonlandırılmasına karar verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, CHP'nin olağanüstü toplantı talebiyle meclisi toplantıya çağırdı. AKP ve HDP katılmadı! Cinsel İşlev Bozukluk Tedavisi