Anasayfa
15 Şubat 2020 ( 31806 izlenme )
Reklamlar

Türk askerine tehdit

İdlib konusunda biz Rusya ve Suriye’yi, Rusya da bizi suçluyor. Sputnik’e demeç veren Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov özellikle aralık ayında muhaliflerce onlara göre terörist, Halep bölgesine bin dört yüz saldırı girişiminde bulunulduğunu dile getirdi. Rusya ile aralar gerilirken, Türkiye ile kullandığı sözler ise gündeme oturdu.


Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Oldukça kararlı bir demeç veren Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov: “Burada sabır tükendi ve Suriye ordusu kendi topraklarının her bir karışını geri alma kararı verdi. Altını çizerek söylüyorum, kendi egemen topraklarını. Suriye ordusu kendi topraklarında, kendi halkı için savaşıyor.

Görüntünün olası içeriği: açık hava


Birtakım sakallı yabancıların dikte ettiği kurallara göre değil, atalarının yaşadığı gibi yaşama hakları için savaşıyorlar. Bu yüzden yasa dışı silahlı oluşumların elinden onlarca köyü ve son günlerde de stratejik öneme sahip M5 karayolunu kurtardılar, artık kimse taarruza geçmiş olan Suriye ordusunu geri çeviremez,” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gözlük


Sputnik’teki demecinde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov: “Suriye ordusu kendi topraklarının her bir karışını geri alma kararı verdi. Altını çizerek söylüyorum, kendi egemen topraklarını. Suriye ordusu kendi topraklarında, kendi halkı için savaşıyor,” derken Türk gözlem noktası önde kaldı ne faydası var diyerek sözlerini noktaladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Annemin Karaciğe-rini 40 Günde Engina-rla Yeniledik Bahçesine su kuyusu açmak istedi şaştı kaldı! VİRÜS 9 İLİMİZİ ESİR ALDI! İŞTE O İLLER! Kökünden Yapraklarına Kadar Her Derde Deva: -Kırmızı Güzelin 8 Faydası-