Magazin
16 Eylül 2023 ( 5 izlenme )
Reklamlar

Yılmaz Güney'in ailesinin dava açmaya hazırlandığı Farah Zeynep Abdullah'tan çok konuşulacak "hakim" göndermesi

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah'ın, yazar Murathan Mungan'ın Yılmaz Güney hakkındaki bir paylaşımına verdiği cevap, Güney'in ailesi tarafından dava edilmesine neden oldu. Mungan'ın paylaşımında Yılmaz Güney'i olumlu bir şekilde anmasının ardından Farah Zeynep Abdullah, "Sinemamızın en iyi yürüyen erkeği ve kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan diyelim" şeklinde bir yorum yapmıştı.

Bu yorum sonrasında Yılmaz Güney'in ailesi, Abdullah'a karşı hukuki bir süreç başlatma kararı aldı. Güney'in ailesi, Yılmaz Güney'in anısını ve imajını olumsuz yönde etkilediğini düşündükleri yorum nedeniyle dava açmaya hazırlanıyor.

Dava haberini duyan Farah Zeynep Abdullah ise Twitter'daki hesabından "Ok. Hakimi vurmak yok ama" şeklinde bir gönderme yaparak davanın gündemde olduğunu doğruladı.

Hatırlatmak gerekirse, Yılmaz Güney'in ölüm yıl dönümü vesilesiyle Murathan Mungan'ın yaptığı olumlu paylaşıma, Farah Zeynep Abdullah'ın yorumu büyük dikkat çekmişti. Yılmaz Güney, sinema kariyerinin yanı sıra 1974 yılında bir hakimi silahla öldürdüğü olayla da bilinir. Bu olay nedeniyle hapis cezası almıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu, İmam Hatiplilerle ile ilgili Gülşen'in sözlerine yanıt verdi. "Haddini aşmış." Birce Akalay, "Sevdiğim bir arkadışım" diyerek Serdar Bilgili'yle iddia edilen aşk dedikodularını yalanladı. Her seferinde arkadaş olduklarını söyleyen Serenay Sarıkaya ve Umut Evirgen Mikonos'ta Yakalandı Yeşilçam'ın usta oyuncusu Sevda Ferdağ hayatını kaybetti