Anasayfa
15 Şubat 2020 ( 62473 izlenme )
Reklamlar

Yine deprem oldu

AKDENİZ’de Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında depremler yaşandı…


Muğla’nın Marmaris ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden 18 dakika sonra 4.4 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha kaydedildi.

Fotoğraf açıklaması yok.


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Akdeniz’de Yunanistan sınırlarındaki On İki Ada (Dodecanese) açıklarında, saat 04.28’de Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, Denizin 11.3 kilometre derinliğinde gerçekleştiği tespit edildi.

AFAD, depremin merkez üssünü On İki Ada’ya 58.2, Marmaris’e ise 148 kilometre olarak kaydetti. İlk belirlemelere göre, deprem Marmaris’te hissedilmezken, sokaklara çıkan ya da p-anik durumu gözlemlenmedi.
4.4’LÜK İKİNCİ DEPREM
Ayrıca bu depremin ardından, saat 04.46’da On İki Ada açıklarında 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci depremin derinliği 16.1 kilometre olarak ölçüldü.

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve su

8 DEPREM DAHA GERÇEKLEŞTİ
Akdeniz’de Yunanistan’ın On İki Ada açıklarında meydana gelen 5.4 ve 4.4 büyüklüğündeki iki depremin ardından, büyüklükleri 2.7 ve 4.4 arasında değişen 8 deprem daha gerçekleşti. Depremlerin merkez üssü Girit adasının doğusu, On İki Ada’nın ise güneydoğusu olarak tespit edildi.
Bilindiği üzere Marmaris’te geçen Salı günü de 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

*Bir kişinin beyin kanaması g-eçirdiğini şu dört basit yöntemle anlayabilirsiniz* MasterChef'in Bolulu Mehmet Şefi'nin sol eli neden hep cebinde? Kabine Toplantısından ne karar çıktı? Tam kapanma, seyahat yasağı, okullar ve Ramazan Bayramı'nda; d-epr-em