Anasayfa
06 Ocak 2019 ( 9609 izlenme )
Reklamlar

Yüksek şeker tarihe karışıyor. “Yok Artık” Dedirtecek

Sıcak ve ılıman iklimlerin olmazsa olmaz bitkilerinden birisidir bamya… Ama herkesin bu sebzeyle arasının iyi olduğunu söylemek pekte mümkün değil.
Ancak tadı damakları kabul görmeyen bamyanın faydaları saymakla bitmiyor.Bu nedenle en azından yemeğini yemeseniz bile, bamya suyu içerik sağlık ve sıhhat açısından faydalanma yoluna gidebilirsiniz.

İşte bamya suyunun faydaları… Anemi hastalarını şifa bulması için bamya suyunun tercih edildiğini biliyor musunuz? Bu bitki içerisinde bulunan kan üreme hücreleri sayesinde kansızlık diye bir sorun kalmıyor. Bu nedenle kansızlık riski olanlar veya bu rahatsızlıkla muttali olmak istemeyenler mutlaka bamya suyu kullanmalılar.
Kış aylarında aşırı öksürük veya boğaz ağrıları yaşamayan yoktur. O zaman doktora gitmeden önce marketten bamya alın. Kaynatın ve suyunu için. Bir şeyinizin kalmadığını göreceksiniz.

Asrımızın rahatsızlığı olan diyabet için bamya suyu oldukça faydalı bir içecek. Kandaki şeker oranını dengeleyen bamya suyu, bu bakımdan bir diyabet kontrol ilacı olarak kullanılıyor.
BAMYA SUYU NASIL HAZIRLANIR? Bardağın içine su doldurun. 3-4 adet orta boy bamyayı dilimleyerek suya koyun. Bardağın ağzını kapayın ve 1 gece bu şekilde bekletin. Ertesi sabah kahvaltıdan önce bamya dilimlerini bardaktan alarak kalan suyu için. Yaklaşık 15 gün düzenli olarak bu suyu hazırlayarak içerseniz yüksek şekeri düşürmeniz mümkündür.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Corona Virüsünün En Fazla Etkilediği Kan Grubu Belli Oldu ÇOK TARTIŞILACAK HABER Meğerse 1 numaralı karaciğer düşmanıymış... Vücuttaki iltihabı atan -8- mucizevi besin..