Anasayfa
2019-11-08 04:14:27 ( 3693 izlenme )
Reklamlar

Akciğerleri Temizliyor – Balgam Söktürücü ve Öksürük İçin Birebir

Kış geldi kürünüzü hazırlayın👉Ben denedim etkisini de gördüm bu yüzden paylaşmak istedim 👉👉

Akciğerleri Temizliyor – Balgam Söktürücü ve Öksürük İçin Birebir
Bu ot doğru kullanıldığında akciğerleri temizliyor, balgam söktürüyor aynı zamanda kış aylarında görülen öksürük için de birebir. Bu şifalı otun 41 farklı türü olduğunu biliyor muydunuz?
“Bodur kekik” türü özellikle bu hastalıkta önemli kekikle birlikte kullanılabilecek tıbbi bitkilerden bir başkası ise Hatmi. Hatminin yaprakları ve kökleri kullanılıyor ve kuru öksürüğün tahrişinin giderilmesinde etkili oluyor. Fakat Fitoterapist Özgüç, bazı bitkilerde farklı bölümlerin faydalı olduğu bilgisini veriyor:
 “Örneğin hatmi’nin yaprak kısımları solunum sistemi hastalıklarında tercih edilmeli. Hatmi tıbbi bitkisi, kuru öksürükte kullanılacaksa kaynatma usulü, balgam söktürücü olarak kullanılacaksa demleme usulü hazırlanıp içilmeli. Şifalı bitkilerde ince ayarlar var. Bunları araştırıp bilmek veya uzmanına sormak gerekir.”

Şifalı bitkilerin yararları hakkında yıllarca araştırma yapan ve onların şifa veren yönü hakkında bir çok sırrı açığa çıkaran Fitoterapist Dr. Serdar Özgüç, bodur kekik otu ile ilgili çok az bilinen bir uygulamaya daha dikkat çekiyor:
 “Çuha tıbbi bitkisinin kökü ve açmış olan çiçekleriyle birlikte kullanılması kekiğin etkinliği artırır. Konu ile ilgili son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar bunu gösteriyor. Damar yollarında rahatlatıcı ve güçlü yangı giderici etki gösteren çuha çiçeği, bodur kekik ile birlikte balgam söktürücü olarak kullanıldığında, gece hırıltısını da ortadan kaldırarak, bronşların rahatlamasını sağlıyor. Aynı zamanda bu iki bitkinin karışımı, balgamı seyrelterek, solunum yollarında oluşan rahatsızlığı da kısa sürede yok ediyor.
”Öksürükle beraber seyreden ve kişide huzursuzluk yaratan grip rahatsızlığı için özel bir tıbbi çay tarifi veriyor Uzman Özgüç: Malzemeleri şöyle: 15 gram Laden yaprağı, 10 gram Kekik (bodur türü) otu, 20 gram Alıç yaprağı ve çiçeği, 20 gram ıhlamur çiçeği, 15 gram Melisa yaprağı ve 5 gram portakal kabuğu. Hazırlanışı iki aşamalı olan bu özel şifa çayının nasıl yapılacağını uzmandan öğreniyoruz: “Önce laden yaprağı ufalanır ve 1 yemek kaşığı alınır, üzerine 200 ml su ilave edilir. Hafif ateşte kaynamaya başladığında ocaktan alınır. (Kaynatma usülü) 2-3 dakika demlendirilir ve hemen süzülür, bir kenarda bekletilir.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kemiklerdeki Acıyı 7 Gün İçinde Yok Eden Karışım Kahvaltıdan en az 30 dakika önce bu karışımdan bir kaşık yiyin bütün bağırsaklarınız temizlensin -Her Sabah Bunu Uygularsanız Olduğunuzdan Daha Genç Görünürsünüz- Tamamen Doğal Ürünlerle Bel Fıtığından Kurtulun