Anasayfa
31 Mayıs 2020 ( 7990 izlenme )
Reklamlar

EN ÇOK MERAK EDİLEN 2 SORUYU CEVAPLADI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, katıldığı bir televizyon programında koronavirüs salgını ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı.


Bakan Koca herkesin merak ettiği soruları yanıtladı. "Salgın ne zaman bitecek?" ve "İkinci dalga bekleniyor mu?" sorularına, "Kurallara uyulması halinde ikinci bir dalga beklemiyoruz. Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye'de etkisini sıfırlama kolay olmaz" şeklinde yanıt verdi.
"YENİ DÖNEMDE MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN İHMAL EDİLMEMELİ"
Koronavirüsle mücadelede ikinci döneme "Kontrollü Sosyal Hayat" adını verdiklerini hatırlatan Bakan Koca, bu dönemde ihmal edilmemesi gerek 3 şeyi sıraladı. Koca, "Maskeyi asla ihmal etmeyelim. Sosyal mesafe önemli. El hijyenini de ihmal etmeyen bir sürece girmiş olduk" ifadelerini kullandı.


Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor"SAĞLIK ORDUMUZLA BAŞARIYI SAĞLADIK"
Bakan Koca, CNN Türk'te Fulya Öztürk'e koronavirüs sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Acil durum hastanesi konseptinin gerekli olduğunu dile getiren Bakan Koca, "Sağlık ordumuzla başarıyı sağladık. Vatandaşımız salgında katılımla gereğini yapmalı" dedi."YENİ BİR DALGA BEKLEMİYORUM"
Fahrettin Koca, koronavirüs salgınının Avrupa'da en geç Türkiye'ye geldiğini ve 6 haftalık sürede ilk dönemin tamamlandığını söyledi. Bakan Koca, "Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62'yi geçmedi. Herkes birbirini uyarmalı. Kurallara uyulmalı. Yeni bir dalga beklemiyorum, kurallara uyalım" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile ilgili en çok merak edilen "Salgın ne zaman bitecek?" ve "İkinci dalga bekleniyor mu?" sorularına cevap verdi. Kurallara uyulması halinde ikinci bir dalga beklemediklerini dile getiren Bakan Koca, "Dünyada bu salgın bitmedikçe Türkiye'de etkisini sıfırlama kolay olmaz" ifadelerini kullandı.

Türk Bayrağı Bakın Kaçıncı Seçildi10740 izlenme Böyle Evlat Olmaz Olsun Ölen Annesine Bakın Ne Yaptı17356 izlenme

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilim Kurulu üyesi ‘AVM’lerden bile riskli’ dedi ve uyardı: Çok dikkatli olmalıyız Kabartma Tozunun Hiç Bilmediğiniz 9 Marifeti Bilim İnsanlarından Harika Haber Alzheimer Hastası Olmamak İçin 9 Alışkanlığı Hemen Terkedin