Anasayfa
19 Kasım 2023 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Hamas'ın Şifa Hastanesi'nde üssü olduğuna dair kanıt bulunmaması İsrail üzerindeki ateşkes baskısını artıracak

Hamas'ın Şifa Hastanesi'nde üssü olduğuna dair kanıt bulunmaması İsrail üzerindeki ateşkes baskısını artıracak

İsrail güçlerinin Gazze'deki Şifa Hastanesi'ne girmesinden bu yana günler geçti ve buranın Hamas'ın ana komuta merkezi olduğuna dair kanıt arayışları devam ediyor gibi görünüyor.

Hastane içerisinde bağımsız bir kontrol bulunmamaktadır; Gazetecilerin Gazze Şeridi'nde özgürce hareket edemediğini ve bölgeden haber yapan herkesin İsrail ordusunun himayesi altında çalıştığını unutmamalıyız.

İsrail'in şu ana kadar sunduğu kanıtların İsrail'in, hastanenin Hamas'ın komuta sisteminin merkezi olduğu yönündeki söylemini tatmin ettiğine inanmıyorum.

Eğer orada böyle bir merkez varsa ve bu olasılığa dair spekülasyonlar 2014'ten beri ortalıkta dolaşıyorsa, İsrailliler henüz bunun varlığına dair kesin kanıtları dış dünyaya iletmiş değil.

Ele geçirilenler arasında Orta Doğu'da yaygın olarak kullanılan Kalaşnikof tüfekleri; Bir tünel girişi (Gazze'de çok sayıda var), bazı askeri üniformalar ve bubi tuzaklı bir araç var.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Brezilya’da Polis Tarafından Gaz Pompasıyla Bagaja Kapatılan Kişi Hayatını Kaybetti 41 canımızı kaybettiğimiz madenin sahibinin! "Pandora Belgeleri" nde adı vardı. Yalnızlık nasıl 21. yüzyılın en önemli sağlık sorunlarından biri haline geldi? Cinsel Yolla Bulaşan Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?