Anasayfa
19 Aralık 2019 ( 2318 izlenme )
Reklamlar

Hücreleri Yenilemesi İle Meşhur Kantaron Yağının Faydaları

Hücreleri Yenilemesi İle Meşhur Kantaron Yağının Faydaları

Hücreleri Yenilemesi İle Meşhur Kantaron Yağının Faydaları
Kantaron, 14. Yüzyıldan itibaren kullanılan, her yörede bulunabilen ve üzerinde sarı çiçekler açan şifalı bir bitkidir. Halk arasında sarı kantaron veya binbirdelik otu olarak bilinir. Çiçeklerinden ve köklerinden faydalanan kantaron bitkisinin sağlığa inanılmaz derecede faydaları bulunmaktadır.
Şemsiye şeklinde açan kantaron altın sarısında olmakla birlikte çiçekleri beş parçaya ayrılır. Kenarlarında koyu siyah renkli tüylerle çevrilmiş güzelliğiyle tam bir doğa harikasıdır.
Kantaron bitkisini yüksek ışığa karşı tuttuğunuzda, içerisinde bol miktarda bulunan yağ guddeleri noktacıklar halinde ortaya çıkıyor. İşte bu beliren yağ noktalarından dolayı bu bitkiye “binbirdenlik” lakabı verilmiştir.
Kantaron yağının faydaları
Doğanın mucizevi bitkileri arasında bulunan kantaron eski çağlardan günümüze kadar gelerek pek çok sağlık probleminin tedavisinde kullanılabilmektedir.
Sponsorlu Bağlantılar

 Ağızdan da tüketilebilen kantaron yağı daha çok harici olarak kullanılmaktadır. Cilt ve deri hastalıkları üzerinde mucizevi etkileri bulunan kantaron yağının eşsiz faydaları bulunmaktadır.
* Vücuttaki mikrobun kırılması ve enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde önemli rol oynamaktadır.
Güçlü antiseptik özelliğiyle açık yaralarda ve kesiklerde tedavi amacıyla kullanılan kantaron yağı mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca doğal bir bal ile karıştırılarak kanamalar için kullanıldığında kanamayı durdurur. Bal ve yağı karıştırarak en doğal ve etkili bir antibiyotik elde edebilirsiniz.
* Özellikle cilt üzerinde sayısız faydası ile cildi ölü hücrelerden arındıran kantaron yağı hücrelerin yenilenmesini desteklemektedir.
* Çocuklarda pişik tedavisi için de kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Ayrıca karın ağrısı bulunan bebekler için bebeğin karnına kantaron yağı ile masaj yaparak bebeğin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.
* Romatizmal ve eklem ağrılarının dinmesine yardımcı olur.
* Ülser veya benzeri hastalıkların meydana getirdiği mide ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.
* Vücuttaki kan şekerinin yükselmesi durumunda ağızdan alım ile kan şekerinin düşürülmesini sağlayabilirsiniz.
* Ciltte yağlanma, leke, sivilce, akne gibi tüm cilt sorunlarına karşı kantaron yağı tüm cilt problemlerini ortadan kaldırmakta ve cilde pürüzsüz bir görünüm sağlamaktadır.
* İç ve dış varis tedavisi için de büyük etkileri bulunmaktadır.
Kaynak : https://organikgunler.blogspot.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Beyin Fonksiyonlarını Geliştiriyor, Hafızayı Güçlendiriyor Yüzü 10 yaş genç gösteren pirinç maskesi – Cilde şaşılacak derecede etki ederek… 3 saat önce zil çaldı. Alt kattaki bizim yaşlı teyze ’’Torunumu sizde yıkasam kızar mısınız’’ diye sordu. İçimden ne alaka dedim.Ve sonrasında olanlar inanılmaz. İnsan hayret ediyor yaa Kırmızı Güzelin Önemli 8 Faydası