Anasayfa
06 Nisan 2020 ( 15771 izlenme )
Reklamlar

TÜRKİYE'DEN YARDIM İSTİYORLAR

Covid-19 şu aralar daha çok zengin ülkeleri hedeflemiş olsa da maalesef fakir ve birilerinin yardımına ihtiyacı olan ülkelerde de baş göstermeye başladı. Bu ülkelerin yardım için başvurduğu ilk ülke genellikle Türkiye oluyor.

Dün gece geç saatlerde Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinesinden de bilgi aldık ve maske, koruyucu giysi ve testlerden oluşan yardımlar bugün açıklanacak,” diye kendi kamuoyuna bilgi veren Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve takım elbise


Türkiye dışında AB ve Norveç’in de kendilerine yardım edeceklerini söyleyen Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov zor günler yaşamadan tedbir almak zorunda olduklarını açıkladı.

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto: “Kuzey Makedonya’ya koronavirüs ile mücadelede sağlık hizmetlerine yardımcı olmak amacıyla yüz bin koruyucu maske ve beş bin koruyucu giysi bağışladık,” dedi..

Türkiye virüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden İtalya ve İspanya’ya da yardım eli uzatmış, gerekli tıbbi ekipman göndermişti. Bu ekipmanlar daha gönderilmeden Sağlık Bakanlığından aşağıdaki açıklama o günlerde yapılmıştı:

“Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB’ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK’ya ait uçak ile gönderilecek,” denmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Limon Kabuğunun Değişik Kullanım Alanları..Çok şaşıracaksınız.. Milyonlarca Vatandaşa İlaç Gibi Gelen Haber Bu Şifalı Bitkinin Bir Tek Ölüme Çaresi Yok! -ZARARLI YEME ALIŞKANLIKLARI-