Anasayfa
30 Kasım 2022 ( 7 izlenme )
Reklamlar

ABD'ye olası kara harekatı ile ilgili tarihi rest: Gölge etmeyin

ABD'ye olası kara harekatı ile ilgili tarihi rest: Gölge etmeyin

İstiklal Caddesi'nde 6 vatandaşımızın şehit olduğu terör saldırısının ardından Türkiye, Suriye'ye yönelik kara operasyonu için ciddi sinyaller vermeye devam ediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Türkiye'nin olası bir operasyonu için kullandığı skandal ifadelere yanıt olarak, "Gölge etmeyin yeter. ABD'nin Suriye'deki terör örgütlerine verdiği destek ortadadır. Bunları sonlandırması gerekiyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Romanya'da NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'na ilişkin basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarının başlıkları şöyle: “Savaşta bile diplomasinin önemini vurguladık. Tahıl Anlaşması ve takastan örnek vererek diplomasinin her koşulda devam etmesi gerektiğini vurguladık. Muhataplarımız, tahıl anlaşması başta olmak üzere çabalarından dolayı Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a teşekkür ettiler. Bizim için en önemli konulardan biri birlik ve beraberliktir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ÜYELİĞİ
Dün NATO toplantısı öncesinde İsveç ve Finlandiya dışişleri bakanlarıyla üçlü bir toplantı yaptık. Üçlü anlaşma kapsamında atılan adımları değerlendirdik. Kendilerine beklentilerini bir kez daha hatırlattık. Bu iki ülke taahhütlerini yerine getirmek için bazı adımlar attı. Atılan adımları görmezden gelmiyoruz. Ancak iade ve terör varlıklarının dondurulması gibi bazı konularda hala somut bir gelişme yok.

“ABD TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERMEYİ DURDURMALI”
Sadece seni gölgede bırakmalarına izin verme. ABD'nin Suriye'deki terör örgütlerine verdiği destek ortadadır. Türkiye'yi engelleme girişimlerini görüyoruz. Gerekli cevapları verdik. Müttefiklerimizden destek bekliyoruz. Böyle nazik ve tatlı açıklamalar beklemiyoruz. "Başka NATO müttefikleri var" diyor. Haklısın. İnsan topluyorsunuz, para topluyorsunuz... Buna da son vermelisiniz. Irak'ta ve Suriye'de dünyanın dört bir yanında teröre karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüzük ŞARKISINDAKİ İFADELERİ NEDENİYLE SEZEN AKSU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan terör lideri Öcalan'a muhalefet suçlaması Yeşilçam'ın Rambo lakaplı ismi Sönmez Yıkılmaz, 72 yaşında hayatını kaybetti