Anasayfa
01 Aralık 2022 ( 3 izlenme )
Reklamlar

Afrika'nın en zengin kadını Santos hakkında yolsuzluktan tutuklama kararı çıkarıldı.

Afrika'nın en zengin kadını Santos hakkında yolsuzluktan tutuklama kararı çıkarıldı.

Gündeme bir anda düşen yolsuzluk davası nedeniyle Angola mahkemesi, eski Devlet Başkanı Jose Eduardo dos Santos'un kızı Isabel dos Santos hakkında tutuklama kararı çıkardığı ortaya çıktı. Afrika'nın aynı zamanda en zengin kadını olarak bilinen Santos, İngiltere'nin başkent şehri olan Londra'da yaşadığını ve kendisini saklanmadığını söyleyerek hakkındaki ortaya çıkan tüm iddaları reddetmişti.

Habere göre Başsavcı, yolsuzluk soruşturma kapsamında defalarca celp edilen Santos hakkında tutuklama emrini sonunda çıkardığını duyurdu.

DAHA ÖNCE AYNI İDDİALARI REDDETMİŞTİ
Yolsuzluk ve zimmete para geçirme gibi suçlarla tutuklanması istenen Santos aynı zamanda Afrika'nın en zengin kadını olarak da gösteriliyor, daha önce İngiltere'nin başkenti olan Londra'da yaşadığını ve hiçbir zaman saklanmadığını söyleyerek hakkındaki iddiaları reddetmişti.

ÖNCEKİ ZAMANLARDA BABASI HÜKÜMETİ YÖNETMİŞTİ
Yaklaşık olarak 30 milyon gibi bir nüfusuyla tanınan Angola, kıtanın en büyük ikinci petrol üreticisi konumundadır. Isabel dos Santos'un babası Jose Eduardo dos Santos, Angola'yı 38 yıl boyunca tek başına yönettiği de gelen bilgiler arasındadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mutlaka okuyun.. Rusya'dan Türkiyeye Tehditkar Cevap: "Böyle bir askeri operasyon gerilimi tırmandırabilir ve durumu istikrarsızlaştırabilir" Deniz Baykal'ın oğlunun gündem belirleyen iddiasına yanıt: Babam CHP'den ayrılmayı hiç düşünmüyor VAKIA SURESİNİN FAZİLETİ ..