Anasayfa
01 Nisan 2024 ( 2 izlenme )
Reklamlar

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu: Türk siyaseti seçimden sonra yeniden şekillenecek

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu: Türk siyaseti seçimden sonra yeniden şekillenecek

Yerel seçimlerden sonra Türk siyasetinin yeniden şekilleneceğini belirten Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, "Öncelikle CHP lideri değişecek" dedi. İkinci olarak Demde büyük değişim olacak, Üçüncü olarak İYİ Parti dağılacak” dedi.

CHP ile DEM partisi arasında "güçlü bir ittifak" oluştuğunu savunan Ensarioğlu, CHP lideri Özgür Özel'in "DEM partisinin stratejisi bizi kaybetmektir" şeklindeki açıklamalarını "numara" olarak nitelendirdi.

Galip Ensarioğlu, 2015 yılında sona eren Kürt sorununun çözüm sürecinde aktif rol oynayan ve halen bu konu üzerinde düşünen isimlerden biri.

Meclis tatilinin ardından 2023 seçimlerinde yeniden Diyarbakır milletvekili seçilen Ensarioğlu, geçtiğimiz günlerde şu açıklamalarıyla gündeme gelmişti: "Başak Demirtaş aday olursa İmamoğlu meselesi çözülür." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da simit fiyatında karmaşa! İzmir’de Bir Mahallede Kopan Kaya Parçası Faciaya Neden Olacaktı S&P'den ezber bozan Türkiye raporu! Ekonomide taşlar yerine oturuyor Kıyamette İlk Sorguya Çekilecek Üç Kişi