Anasayfa
18 Eylül 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Alibaba Grup'tan Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım

Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye'de yapmayı planladıkları yatırımlar hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bilgi vermek üzere İstanbul'da bir araya geldi. Evans, görüşmede Türkiye'ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım planlarının olduğunu açıkladı.

Görüşmede şu önemli noktalar ele alındı:

Alibaba Grup, Türkiye'ye olan güvenini vurgulayarak Türkiye'de kapsamlı yatırım planları yapmayı sürdürüyor.

Bugüne kadar Trendyol aracılığıyla Türkiye'ye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptılar.

Yeni yatırımlar arasında Ankara'daki bir veri merkezi, bir lojistik merkezi ve İstanbul Havalimanı'nda hayata geçirilen bir ihracat operasyon merkezi bulunuyor.

Michael Evans, Türkiye'nin dünya çapında lider bir eihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Trendyol'un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini ifade etti.

Evans, Türkiye'nin dünya arenasında teknoloji alanındaki başarılarını destekleyen organizasyonlar olan TEKNOFEST'i ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı övdü.

Alibaba Grup'un Türkiye'ye yapmayı planladığı bu büyük yatırım, ülkenin dijital ekonomisine katkı sağlayacak ve Türkiye'nin eticaret potansiyelini daha da artıracaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bağımlılıkla mücadele eden oyuncu Evan Ellingson, rehabilitasyon merkezinde ölü bulundu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Kabine toplantısı yapacak Cehennem’i Tutuşturacak İlk Üç Kişi Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı işte detaylar...