Anasayfa
13 Ağustos 2022 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Araç sahiplerinin kafası karıştı! Motorin indiriminden yararlanmadan zam geldi.

Araç sahiplerinin kafası karıştı! Motorin indiriminden yararlanmadan zam geldi.

Dün gece 1 lira indirime giren motorin fiyatı bu gece zamlanıyor. Motorin fiyatı 11 Ağustos Perşembe gününden itibaren 81 kuruş artacak.

Brent petrol fiyatlarındaki ve döviz kurundaki değişimlerle birlikte akaryakıt fiyatlarındaki oynaklık devam ediyor. Dün gece dizel motorlarda 1 liralık indirim araç sahiplerini sevindirirken, bu akşam yine zam haberi geldi.

81 kuruş artış olacak
11 Ağustos Perşembe tarihinden itibaren geçerlidir; Motorine 81 kuruş zam yapılacak. Artış pompa satış fiyatlarına yansıyacak. Bugün benzinde fiyat değişikliği olmayacak. Artışla birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul'da 23,15 TL, Ankara'da 23,26 TL ve İzmir'de 23,28 TL seviyelerine yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye dahil Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürünlerin ortalama fiyatları ve dolar kurundaki değişimlere göre rafineriler tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda distribütörlerin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle firma ve şehir bazında az da olsa farklılık gösterebilmektedir.

EPGIS FİYAT DEĞİŞİKLİĞİNİ BİLDİRMEME KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGIS'e suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, dava sonuçlanana kadar akaryakıt fiyat değişikliklerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çorum'da Tartıştığı Yeğenini Acımasızca Öldürdü Sigara ve içkilerde ÖTV'ye zam geldi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Suriye vatandaşı Muhammed Fevzi Akkad'ın Ankara'nın haklarını ihlal ettiğine karar verdi Kısmetse Olur'da bedenlerini sergilemeleri mi istendi?