Anasayfa
01 Aralık 2022 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Asgari ücretli çalışanları ilgilendiren sözleşme taleplerinde işçi ve işveren kesimi pazarlığında 4.500 TL lik fark oluştu.

Asgari ücretli çalışanları ilgilendiren sözleşme taleplerinde işçi ve işveren kesimi pazarlığında 4.500 TL lik fark oluştu.

Asgari ücret artışına her yıl olduğu gibi Aralık ayının yaklaşmasıyla sayılı günler kala işçi ve işveren tarafları kafasındaki rakamları oluşmaya başladı. İşçi vekili olarak Türkİş Sendikasının 10 ila 13 bin lira aralığına sıcak bakarken, işveren tarafı olan TİSK ise 8 ila 8 bin 500 lira arasındaki bir rakamla masadan kalkmayı planlıyor. Şu anda görülüyor ki taraflar arasında 4.500 TL lik bir ücret farkı bulunuyor.

Aralık ayının yaklaşması ile birlikte Asgari ücret görüşmelerinde geri sayım başlamış oldu. Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Bilgin ise, 1 Aralık Perşembe günü işçi temsilcisi Türkİş ve işveren temsilcisi TİSK ile bir araya gelmesi planlanıyor. Bakan Bilgin toplantı hakkında şunları söyledi: “Asgari ücret toplantısını yapacağız. Birlikte takvime karar vereceğiz” dedi.

Yüzde 4050 arası bir zam konuşuluyor.
Gözler çalışanları ilgilendiren bu görüşmeden çıkacak asgari ücret rakamının ne kadar olacağı ile ilgili karara çevrilirken, olası çıkacak bir enflasyon rakamı da beklentiyi yukarı çekecek. Kulislerde yüzde 40 ila 50 arasında bir artış olması gerektiği beklenmektedir.

4.500 TL LİK FARKIN OLUŞMASI ÇALIŞAN İLE İŞVEREN ARASINDA Kİ PAZARLIĞI GÜÇLEŞTİRİYOR
İşçi ve işveren vekilleri arasında bu tenli fark olması fikir ayrılığını güçlendiriyor. Cumhuriyet'te yer alan habere göre ise, işçi temsilcisi Türkİş Sendikasının 10 ila 13 bin lira aralığına sıcak bakarken, işveren tarafı olan TİSK ise 8 ila 8 bin 500 lira arasındaki bir rakamla masadan kalkmayı planlıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hemşire olan eşini bıçaklayarak öldüren şahıs ifade vermekten kaçındı! Kayseri'nin ardından Gaziantep'ten de benzer görüntüler geldi! AK Parti İl başkanlarından biri daha polise saldırdı Şifa Saçan Yeşillik; Tere İznik Gölünde yüzmek yasaklandı