Anasayfa
02 Nisan 2024 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Asrın felaketi unutulmadı! Ünlü isimler, kayıplarımızı bir kez daha andı

Ünlü isimler, 6 Şubat'ta gerçekleşen ve 11 ilimizde binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği iki depremin yıl dönümünü unutmadı. Üzüntülerini dile getiren bu isimler, hayatını kaybedenleri andı.

6 Şubat 2023 tarihinde, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu deprem, Adıyaman, Hatay, Malatya, Gaziantep, Adana, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ gibi 11 ilimizi etkileyerek büyük yıkımlara neden oldu. Depremden 9 saat sonra ise Elbistan'da 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. 14 milyon kişinin etkilendiği bu depremde, 53 bin 537 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 107 bin kişi yaralandı. Türkiye genelini yasa boğan bu depremlerin 1. yılında, sanat dünyasından birçok isim yaşadığı üzüntüyü bir kez daha dile getirerek hayatını kaybedenleri andı.

İşte ünlü isimlerin paylaşımları...

ACUN ILICALI: "Unutmadık, unutmayacağız! 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ülkemize de başsağlığı diliyorum. İnşallah bu acılar tekrar yaşanmaz."

EBRU GÜNDEŞ: "Unutmadık, unutmayacağız."

EZGİ MOLA: "Hiç geçmeyecek, azalmayacak, telafisi olmayan, tarifsiz acı."

ALİŞAN: "Çok büyük bir yıkım ve acı yaşadık 1 sene önce bugün… Kaybettiğimiz bütün canlarımıza Allahtan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum… Allah'ım bir daha yaşatmasın İnşallah böyle büyük bir acı…"

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin Colorado eyaletinde arabalara taş atarak bir kişiyi öldüren üç lise öğrencisi tutuklandı İsrail-Hamas çatışmaları sonrası kruvaziyer gemileri rotayı Türkiye'ye çevirdi! 'Tansu Çiller parti kuruyor' iddiası: 'Erdoğan tarafından görevlendirildi' Ünlü oyuncu Tolga Savacı hayatını kaybetti